Blumberg: Evropa izgubila trilion dolara zbog energetske krize, a to je tek početak
1
4
U analizi se konstatuje da je ovo tek početak velike energetske krize na Starom kontinentu
Foto: Shutterstock
Američka kompanija Blumberg objavila je danas sopstvenu računicu po kojoj je Evropa od početka ruskog napada na Ukrajinu i energetske krize izazvane sankcijama izgubila oko trilion dolara.
U analizi se konstatuje da je ovo tek početak velike energetske krize na Starom kontinentu, jer će već visoke cene i dalje rasti u narednim godinama.
Teme za vas
Treći Beograd se upravo rađa: Nepregledna žitna polja postaju meganaselje, menja se koncept stanovanja
Ko ugradi ovu stolariju, zaboravlja na visoke račune i farbanje: Zato je svi biraju za kuće i vikendice
Prema Blumbergu, stabilizacija tržišta sa energentima u Evropi se neće desiti pre 2026. godine, kada se očekuju nove isporuke iz SAD i Katara.
(Telegraf Biznis/Tanjug)