Američke carine na čelik smanjiće profit preduzeća, Južna Koreja razmatra mogućnosti za pregovore
Ad
0
0

V. K.
Vreme čitanja: oko 1 min.

Foto: Shutterstock
Južnokorejski ministar trgovine Čong In Kjo izjavio je danas da će američke carine od 25 odsto na uvoz čelika i aluminijuma, koje stupaju na snagu u martu, smanjiti potražnju za čelikom u SAD-u i umanjiti profitabilnost izvoznika čelika.
Međutim, on je dodao da bi te carine mogle da pruže prilike južnokorejskim preduzećima da pronađu nova tržišta za izvoz, preneo je Rojters.
Teme za vas
ŠTA SE DEŠAVA? U prelepom gradu Srbije stanovi se MASOVNO rasprodaju: Kvadrat duplo jeftiniji nego u Beogradu
Turisti se hvataju za glavu zbog cena u Sutomoru: "Prošli smo kao bosi po trnju, cene smeštaja idu u nebesa"
Čong je naveo da će Južna Koreja da razmotri mogućnosti za pregovaranje o carinama sa Sjedinjenim Državama, iako su carine već povećane na 25 odsto.
Američki predsednik Donald Tramp uveo je carine od 25 odsto na uvoz čelika i aluminijuma u SAD, i ova odluka odluka odnosi se bez izuzetka na sve zemlje
(Telegraf Biznis/Tanjug)