Prsten i čip su budućnost plaćanja: Služi kao novčanik, ali i ključ, i mogao bi da zavlada u 2021.
"MTG" je ranije ovog meseca sklopio ugovor sa kompanijom "Visa Inc." o prodaji početne serije od 3.000 prstenova u Japanu
Dok trgovci širom sveta traže načine kako da potrošačima olakšaju kupovinu, a da ništa ne dodiruju, jedna kompanija u Japanu se "kladi" na to da njihova tehnologija može da nadvlada sve inovativne ideje: reč je o pametnom prstenu koji može da posluži kao novčanik i ključ.
"MTG Co.", japanska kompanija usmerena na zdravlje i lepotu, započela je prodaju proizvoda "Evering", koji se predstavlja kao digitalni novčanik sa kojim možete sve da završite.
U prsten je ugrađen čip, a ovaj inovativni komad "nakita" napravljen je od cirkonijuma, sintetičkog kristala koji se ponekad koristi umesto dijamanata u nakitu. Omogućava klijentima mnogo toga: od zaključavanja vrata pre odlaska na trčanje, do plaćanja prića u prodavnicama.
"MTG" je ranije ovog meseca sklopio ugovor sa kompanijom "Visa Inc." o prodaji početne serije od 3.000 prstenova u Japanu. Pandemija je učinila beskontaktno (kešles) plaćanje mnogo popularnijim načinom kupovine, tako da bi ovaj trend zaista mogao da zavlada brže od očekivanog.
U Kini se tehnologija koja koristi softver za prepoznavanje lica već koristi za plaćanja. U martu ove godine pisali smo i o naprednom Singapuru, koji je uveo istu tehnologiju.
Predsednik "MTG" je rekao kako "žele da naprave svet u kojem ljudi mogu da funkcionišu samo sa prstenom". Ovaj inovativni proizvod je vodootporan i ne zahteva punjenje, a povezan je sa kreditnom karticom i istorijama plaćanja putem pametnih telefona. U Japanu je prvobitno koštao oko 182 dolara.
"MTG" se pojavio 2018. na berzi za startape, a sada planira da fokus usmeri na svoju podružnicu za smart-ring, i to u roku od nekoliko meseci. Cilj predsedavajućeg je da Evering dostigne tržišnu kapitalizaciju od najmanje 100 milijardi jena, što bi bilo više od trenutne procene "MTG", od 60,4 milijarde jena.
(Telegraf Biznis)