Slavni svetski investitor ne veruje u bitkoin, ali zato Epl naziva najboljim biznisom ikada

Voren Bafet (89), čuveni investitor i šef kompanije "Berkshire Hathaway", u intervjuu za CNBC je podelio neka svoja razmišljanja o bitkoinu, korona virusu, Eplu i ostalim temama, a mi izdvajamo najzanimljivije delove.
Kaže da je uprava njegove kompanije do maksimuma istrenirana kako da reaguje "u slučaju da on sutra umre", i da "Berkshire Hathaway" vredi isto, sa njim ili bez njega, prenosi tportal.
Kada je reč o korona virusu i njegovom najavljenom obraćanju deoničarima u skupštini, gde će biti mnogo ljudi, našalio se i rekao da će na sceni biti dva čoveka koji zajedno imaju 185 godina, aludirajući na partnera Čarlija Mangera (96), i da u masi "neće tražiti ljude sa simptomima zaraze".
Na pitanje da li korona virus utiče na njegovu kompaniju, rekao je da "nije dobro prodavati ili kupovati akcije na osnovu dnevnih naslova u novinama". Prvog čoveka Majkrosofta, Bila Gejtsa, nazvao je svojim savetnikom kada je reč o epidemijama.
I dok pomama za bitkoinom ne jenjava, Bafet smatra da je njegov ekonomski doprinos društvu zanemarljiv. S druge strane, za Epl kaže da je najbolji biznis na svetu za koji zna.
"Berkshire Hathaway" i dalje ima značajan udeo u Eplu, mada su u poslednjem tromesečju 2019. prodali Eplove akcije u vrednosti od 800 miliona dolara. Ovaj veliki iznos, za njih je, ipak - samo kap u moru. U intervjuu za CNBC, Bafet je rekao da je tek nedavno nabavio pametni telefon, i to Ajfon.
(Telegraf Biznis)
Video: Veliko interesovanje građana za turističke vaučere koje daje Pošta Srbije
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Katarina
Postovani imam 10 bitcoina , gdje ih je najbolje uloziti unaprijed hvala
Podelite komentar