• 0
 ≫ 

Kočnice na svim tržištima, nove poražavajuće cifre: Auto-industrija pred slomom

 ≫ 

Uskoro će u Kini 80 odsto svih novih registrovanih vozila biti u potpunosti električna, hibridna ili vozila s gorivim ćelijama, dok će zastupljenost takvih vozila biti između 31 i 35 odsto u Evropi i SAD

  • 0
Gužva u saobraćaju, Saobraćaj, Automobili Foto: Shutterstock

Automobilska industrija u svetu je pred slomom zbog posledica pandemije korona virusa, navodi se u najnovijem istraživanju konsultantsko-revizorske kompanije "Dilojt".

U istraživanju, između ostalog, piše da se auto-industrija i pre pandemije suočavala sa velikim izazovima i dalekosežnim posledicama za tradicionalne automobilske proizvođače.

"Ocekuje se dodatan pad profitabilnosti, pa će proizvođači morati da se nose s bržim i ozbiljnijim posledicama pandemije, posebno ako u obzir uzmemo ogroman pad prodaje kojem trenutno svedočimo", rekao je predstavnik "Dilojta" u Hrvatskoj Zlatko Bazianec.

U istraživanju se dodaje da je Kina trenutno najvažnije tržište i da će se njena dominacija povećati zbog mirovanja najvećih evropskih automobilskih tržišta, prenosi Index.

Prema istraživanju, postoji očigledna razlika između tradicionalnih tržišta i Kine, s obzirom da su kineski potrošači spremniji da prihvate alternativne pogonske sklopove, nego evropski ili američki kupci.

Prema procenama, relativno uskoro će u Kini 80 odsto svih novih registrovanih vozila biti u potpunosti električna, hibridna ili vozila s gorivim ćelijama, dok će zastupljenost takvih vozila biti između 31 i 35 odsto u Evropi i SAD.

Sektor usluga nakon prodaje, uglavnom ovlašceni servisi i prodaja zamenskih delova, iskusiće posebno naglašen pad u prodaji, jer električna vozila iziskuju manje održavanja, dodaje se u izveštaju "Dilojta".

Video: On je Kec, on je Stojadin, on je zvezda jugoslovenske autoindustrije: Zastava 101

(Telegraf Biznis)

Video: Ovako do detalja izgleda rušenje nekada čuvenog hotela: Zbogom Jugoslavijo

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Eur: <% exchange.eur %>
  • Usd: <% exchange.usd %>