Ove kompanije će plaćati put radnicama koje se odluče na abortus: Gugl doneo važnu odluku
Vrhovni sud u SAD je krajem juna poništio presudu kojom je pravo na abortus, pre 50 godina, legalizovano širom zemlje. To znači da će milioni žena u ovoj zemlji izgubiti zakonsko pravo da izvrši abortus.
Očekuje se da će oko 26 američkih saveznih država uvesti nova ograničenja, a 13 je već uvelo automatsku zabranu koja je stupila na snagu odmah po donošenju presude. Jedna od prvih država koja je uvela striktne mere je Teksas.
O ovom pitanju su se, u međuvremenu, oglasili ne samo zvaničnici - među kojima i Džo Bajden, već i brojne slavne ličnosti, pre svega na svojim društvenim mrežama. Takođe, Megan Markl, vojvotkinja od Saseksa, rekla je da će žene koje imaju resurse putovati u druge zemlje kako bi izvršile abortus.
I upravo ta njena izjava je dobar šlagvort za polemisanje o stavu koji su zauzele brojne svetske kompanije: one će, među beneficije koje se odnose na zaposlene, od sada dodavati i "putne troškove za abortus".
Na spisku ovih velikih divova su Amazon, koji zapošljava 1,6 miliona radnika i koji će u svrhe izvršenja abortusa opredeliti 4.000 dolara putnih troškova, zatim Banka Amerike, druga najveća nacionalna banka u zemlji, onda medijska kompanija BazFid (BuzzFeed), banka Sitigrup, Si-En-En (CNN), kozmetička kuća Estee Lauder.
Takođe, za zaposlene koje žele da izvrše abortus, a to ne mogu da učine u svojoj državi, putne troškove pokriće i grupa Goldman Saks, JPMorgan Čejs, Ikea, Kroger, Njujork Tajms, Lift, MasterCard, Majkrosoft, Paramaunt, Pejpal, Procter & Gamble, Sejlsfors, Starbaks, Tesla, Uber, Volt Dizni, Jahu (Yahoo) itd.
Osim toga, iz kompanije Gugl, koju poseduje Alfabet, rečeno je da će brisati podatke o lokaciji koji pokazuju kada korisnici posete sajt neke klinike za abortus. Gigant je o tome izvestio u petak, nakon zabrinutosti da bi digitalni otisak mogao da obavesti organe za sprovođenje zakona ako osoba prekine trudnoću nezakonito.
Video: Dolores je mama i preduzetnica: Okrenite fokus na sebe i znajte da to nije sebično
(Telegraf Biznis)
Video: Koliko je bojkot velikih trgovinskih lanaca bio uspešan?!
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
FANTOM
Na taj način se legalizuje ubistvo ali i nema velikih troškova firme zbog odlaska radnice na bolovanje. Rokaj bajo i razvaljuj, gazda plaća i ne žali.
Podelite komentar
vladimirc
Odlično što ste objavili imena firmi, da znam da više ne kupujem njihove proizvode!
Podelite komentar
Mile
Sramota. Umesto da ih otpuste, oni im plate.
Podelite komentar