
Vučić iz Niša otkrio kada će biti položen kamen temeljac za "Ariston"
Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, prisustvovao je danas u Nišu obeležavanju početka rada Gasnog interkonektora Srbija-Bugarska.
On je u ovom srpskom gradu ugostio predsednika Republike Azerbejdžan, Ilhama Alijeva, predsednika Republike Bugarske, Rumena Radeva, i ambasadora Evropske unije u Srbiji, Emanuela Žiofrea.
Nakon ceremonije, obratio se javnosti i rekao da će Srbija ovim projektom obezbediti dovoljne količine gasa za svaki dom u Pirotu, Dimitrovgradu, Beloj Palanci i Nišu, sa posebnim centrom u Knjaževcu, odakle ćemo moći da "pokrivamo celo istočnu Srbiju".
Na pitanje novinara o "Ariston"-u, Vučić je rekao:
"Ariston je legendarna italijanska kompanija, a kamen temeljac bi trebalo da položimo krajem februara, početkom marta naredne godine. Tu smo imali problem sa snabdevanjem strujom, pa sada rešavamo to. Ali, biće sve u redu".
Ariston je kompanija koja se bavi dizajniranjem opreme za grejanje i pripremu tople vode. Polaže napore u obnovljivu energiju i visoku efikasnost. Osnovana je 1930. godine, u italijanskoj regiji Marke.
Kada je reč o gasu, koji i jeste povod današnjeg okupljanja u Nišu, predsednik Srbije kaže da ćemo u budućnosti graditi gasnu interkonekciju prema Severnoj Makedoniji, i da se nada kako će biti dogovora u BiH, da bi se isto uradilo ka Republici Srpskoj i BiH.
- Znate da moramo da gradimo naftovod između Mađarske i Srbije - kazao je Vučić.
Govoreći o investicijama u Nišu, kaže da je samo u zgradu aerodroma uloženo 11 miliona evra, te da je uloženo mnogo truda i napora generalno u taj grad. "Aerodrom u Nišu ima do 15 destinacija, najveći broj putnika i letova", dodao je.
(Telegraf Biznis)
Video: Veliko interesovanje građana za turističke vaučere koje daje Pošta Srbije
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Lea
Zahvaljuci investicijama imamo uslova za povecanje plata i penzija
Podelite komentar
Васа С
Новим гасоводом ће и источна Србија добити стабилну испоруку гаса, а тиме ће и привреда и грађани имати користи
Podelite komentar
Nena
Samo ekonomski jaka Srbija kakva je sada, moze da se izbori sa svim problemima i izazovima!
Podelite komentar