U Jasmininoj kafani kisela voda 20 dinara, kafa i rakija po 60: “Koliko narod ima para, takve su i cene”
Da li su cene u kafanama i kafićima u Beogradu, Novom Sadu, Nišu i drugim većim mestima opravdane? Kafana u Aleksincu, u neposrednoj blizini bolnice u tom mestu, čija je vlasnica Jasmina Stanković (56), dokaz je da ugostiteljski objekti mogu da rade i sa cenama znatno nižim od onih koje obično srećemo.
U Jasmininoj kafani „turska“ kafa košta 60 dinara, čaj i čaša gaziranog soka su po 50 dinara, a čaša kisele vode je samo 20 dinara. Šljivovica, lozova rakija i votka koštaju po 60 dinara, dok je čašica vinjaka 70 dinara. Za „skuplja“ pića u Jasmininoj kafani važe piva Tuborg i Hajneken koja koštaju 130, odnosno 140 dinara. U kategoriji „skupljih“ pića su i flašice Koka kole i Fante čija je cena 120 dinara.
Jasmina je za naš portal rekla da je kafanu otvorila pre četiri godine, nakon što je duže vreme radila u drugim ugostiteljskim objektima.
- Posao ide dobro, imam stalne mušterije. Ne razmišljam da menjam cene, moram da ih prilagodim ljudima. Koliko narod ima para takve su i cene, a narod u Alekcincu nema para da bi cene bile više. Uspevam da platim sve troškove, uključujući i zakup lokala i to mi je najbitnije - kazala je Jasmina.
Ona je rekla da su cene u kafićima u Aleksincu daleko više, dok su ostale kafane "tu negde" sa cenama.
- Moje cene su sigurno najniže u Aleksincu, jer sam novi preduzetnik. Da je tako govori i to što nisam do sada imala gosta koji se žalio na račun koji je platio u kafani - izjavila je Jasmina.
Dodala je da zaista žali što joj je inspekcija zabranila da prodaje hranu u kafani, jer nema adekvatnu kuhinju, ali da su i cene hrane bile prihvatljive gostima – porcija pasulja sa slaninom i salatom koštala je samo 300 dinara, a tanjir čorbe 150 dinara.
(Telegraf Biznis/D.K.)
Video: Ovako do detalja izgleda rušenje nekada čuvenog hotela: Zbogom Jugoslavijo
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Milos o
Cista laz. Ovo je moguce samo ako radi neprijavljeno. Coca cola u nabavi najjeftinije se moze naci za 65-67 din, prema prici ona radi za 40-50 din po picu. Prijavljeni radnik je kosta 85000, sto znaci dnevno treba prodati 50-70 pica samo za radnika. Od cega placa robu, kiriju, struju, vodu, smece, muzicki dinar, amortizaciju opreme, porez a i njena zarada
Podelite komentar
Igor
Sok i kisela na čaše se po zakonu ne mogu prodavati u kafiću gostima...takođe domaća rakija bez sertifikata i akcize ne može.Žena je preduzetnik-početnik pa možda ne poznaje mnogo zakon,ali nakon posete inspekcije,čudi me da joj oni nisu to saopštili,ili nisu hteli,jer ni oni ne poštuju uvek zakon.
Podelite komentar