Plate u javnom sektoru veće od republičkog proseka, najveće u državnoj administraciji

Na nivou državne administracije plata je za oko 4.000 dinara više od proseka

Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:

  • Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
  • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
  • Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
  • Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
  • Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
  • Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
  • NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
Ime je obavezno
E-mail adresa je obavezna
E-mail adresa nije ispravna
*otkucano <%commentCount%> od ukupno <% maxCommentCount %> karaktera
Komentar je obavezan

<% message.text %>

Komentari

  • Nenad

    08. septembar 2024 | 20:20

    Kažete u javnom sektoru ... I jeste tako kad medicinska sestra ili brat koji su se juče zaposlili teraju preko 85000 dinara a glavna sestra negde preko 100000 dinara i to je sve lepo ali kad proverite jednog majstora na održavanju u opštini školi ili pak administrativnog radnika ponegde je jedva plata 55000 dinara i to jedva ... Drugi put pišite po različitim sektorima kao što je zdravstvo, policija, prosveta, javne institucije (muzej, galerije, gradske uprave ili opštinske pa objasnite zašto tolikih razlika između opštinskih institucija po gradovima ... ) još uvek postoje i feudalne institucije gde se predsednici mesnih zajednica i članovi mesnih zajednicama smatraju kao društveno obavezni da rade bez nadoknade a pritom se od njih traži odgovornost ... Opušteno još uvek smo u srednjem veku za neke gradjane ...