Koliko košta da se iz Srbije ode u Beč na tri dana u novembru: Svi imamo dan gratis, kreće pomama
Turističke agencije nude za Dan primirja 11. novembar veliki broj aranžmana pošto će veliki broj zaposlenih tada imati tri slobodna dana, ali na putovanje možete i u sopstvenoj režiji, a Nišlijama savetujemo da razmisle i da za to vreme vreme otputuju u Beč.
Karte za letove iz Niša do glavnog grada Austrije su tokom čitave godine vrlo pristupačne i jeftinije od karata za ostale evropske desetinacije. Povratna karta do Beča može vas koštati i manje od 60 evra ukoliko je kupite nešto ranije pre putovanja, s tim što po toj ceni možete da letite samo sa rancem ili eventualno i malim koferom.
To što putujete u Beč bez automobila ne treba da vas brine ni malo jer je javni prevoz u tom gradu neverovatno dobro organizovan i smatra se jednim od najboljih u Evropi.
Linije metroa povezuju sve delove grada, a metro stanice su vrlo blizu znamenitosti koje turisti obavezno obilaze poput dvorca Šenbrun i Belvedere, rezidencija Hofburg, katedrale i trga Svetog Stefana i Muzeja istorije umetnosti. U špicu vozovi u metrou saobraćaju na par minuta, a u ostalim delovima dana ne čeka se duže u 10 minuta. Karte za metro mogu se kupiti na automatima koji se nalaze na stanicama, ali i putem aplikacija za telefone.
Pojedinačna karta za neograničen broj vožnji tokom 90 minuta košta 2,40 evra, ali se mnogo više isplati kupovina trodnevne karte koja košta 17,10 evra.
Ono što je sjajna stvar je to što je sistem gradskog prevoza u Beču jedinstven tako da karta kupljena za metro, važi i za prevoz u atobusima i tramvajima.
Posebna karta mora da se kupi za voz koji saobraća od aerodroma do metroa, ali je i ona pristupačna i košta u jednom pravcu 4,50 evra.
Smeštaj u Beču može se vrlo jednostavno naći preko platforme Buking jer je ponuda aprtmana i hotela zaista odlična. S obzirom da se radi o glavnom gradu jedne evropske zemlje cene u hotelima i aprtmanima nisu previsoke, naročito ne u ovo doba godine, tako da se noćenje u hotelu ili apartmanu može pronaći već za tridesetak evra po osobi. Ono na šta se posebno mora da obrati pažnja prilikom izbora smeštaja je da bude u blizini metro stanice, jer to značajno pojednostavljuje obilazak grada.
Najznačajnija stavka prilikom odlaska u Beč, ukoliko vam smeštaj nije u nekom od luksuznih hotela, jesu ulaznice za muzeje, a njih ima toliko puno i sa takvim kolekcijama da je velika šteta obići Beč, a ne posetiti barem neki od muzeja. Ulaznica za muzej istorije umetnosti je 21 evro, ulaznica za Albertina muzej u kome se čuva jedna od najvećih i najpoznatijih grafičkih zbirki na svetu je 25 evra, a obilazak dvorca Šenbrun, u zavisnosti koliko njegovih soba želite da obiđete, je od 14,20 do 24 evra. Šenbrun ima i svoj zoološki vrt koji je osnovan 1752. godine i smatra se za najstariji zoološki vrt na svetu, a ulaznica je 27 evra za odrasle.
Što se cena hrane tiče ona nisu značajno veće ni u marketima ni u restoranim od onih u Srbiji. Porcija nezaobilazne bečke šnicle nudi se već za 14 evra, a porcija kobasica po kojima su austrijanci poznati može se naručiti već za sedam evra. Odlazak u Beč retko ko od turista ne iskoristi za kupovinu makar jednog parčeta saher torte, tako da ne čudi red kupaca ispred poslatičare Saher u centru Beča. Parče jedne od najpoznatijih torti na svetu u najvećem broju poslastičara u gradu košta 6,50 evra.
Snalaženje u glavnom gradu Sustrije svakao ne treba da brine i one koji ne znaju nemački ili engleski jer je broj naših ljudi, ali i državljana Bosne i Hercegovine i Hrvatske toliko veliki da će vas bukvalno na svakom koraku neko razumeti i pomoći vam.
(Telegraf.rs)
Video: Er Srbija leti direktno do Šangaja: Prvi let za Kinu iz Beograda
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.