Više javno tužilaštvo ispituje poslovanje Deleza, Merkatora, Univereksporta i DIS-a
Posebno odeljenje za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu formiralo je predmet povodom informacija iz Zaključka Komisije za zaštitu konkurencije Srbije kojim se pokreće postupak ispitivanja povrede konkurencije protiv četiri privredna društva - "Delez", "Merkator S", "Univereksport-import" i "DIS", zbog provera da li se u postupcima ovih društava eventualno stiču i elementi krivičnog dela, potvrđeno je za Telegraf u tom tužilaštvu.
U pitanju je krivično delo zaključenje restriktivnog ugovora iz člana 229. Krivičnog zakonika.
Kako je potvrđeno za Telegraf, tužilaštvo je Sektoru tržišne inspekcije Ministarstva unutrašnje i spoljne trgovine podnelo zahtev za pružanje potrebnih obaveštenja u vezi sa inspekcijskim nadzorom i kontrolama izvršenim nad četiri privredna društva u periodu od 2016. godine do 2024. godine, u pogledu načina vršenja prometa roba i usluga, formiranja maloprodajnih cena, sprečavanja konkurencije i drugog.
Od Komisije za zaštitu konkurencije je zatraženo da tokom postupka ispitivanja obaveštava tužilaštvo o rezultatima preduzetih radnji i mera, prikupljenim podacima kao i o konačnoj odluci imajući u vidu da zaključenje restruktivnog sporazuma iz člana 10. Zakona o zaštiti konkurencije pod određenim uslovima može da ima elemente krivičnog dela.
(Telegraf Biznis)
Video: Ovako do detalja izgleda rušenje nekada čuvenog hotela: Zbogom Jugoslavijo
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Djordje
Dovedete lepo zakon da u drzavi Srbiji maksimalna marza moze da bude 20% pa ko hoce da radi neka radi.Ko nece neka pakuje krpice.Svuda je jeftinije nego kod nas.U Nemackoj Grckoj Crnoj Gori.Samo ovaj ludi narod cuti.Cede ga ko suvu bulovinu.Al sad vec slabo kaplje
Podelite komentar
Ccc
Neka ispitaju malo i kako se ponašaju prema radnicima i koliko ih isplaćuju, pošto zadržavaju radnike prekovremeno a ne plaćaju prekovremeni rad, ne plaćaju popise, ne plaćaju svima državne praznike, skraćuju radne sate u listama, itd. Na sve to ih maltretiraju psihički, ponižavaju, vređaju, prete, ucenjuju... Ali, sve je to dogovor sa državom, kako dogovore "najbolje" cene, tako dogovore i regularne cene, i akcijske cene, i sve drugo.
Podelite komentar
M
Konačno da dočekamo i da institucije počnu da rade svoj posao u ovoj državi. Bravo ! Na ovu pojavu, praksu, mi obični građani godinama ukazujemo. Marže su im abnormalne, ne postoji konkurencija između njih, već dogovaraju cene...bukvalno su zatvorili tržište maloprodaje i dogovaraju cene.
Podelite komentar