TEEN TALK oborio sve rekorde

A. V.
A. V.    
Čitanje: oko 3 min.
  • 0

Deveta po redu "Teen Talk" konferencija za tinejdžere, održana je u Dečjem kulturnom centru Beograd, obuhvatila je širok spektar tema od značaja za mlade generacije. Ove godine, konferencija je oborila dosadašnje rekorde, a panelima je prisustvovalo više od 600 tinejdžera, 40 profesora razredne nastave i pedagoga iz više od 50 beogradskih škola. Zahvaljujući live streamingu, "Teen Talk" je pratilo više od 3.000 gledalaca.

U panelu "Zašto želimo što pre da odrastemo", mišljenja su izneli Leontina Vukomanović kao majka tinejdžerke, student Mihajlo Mikić i učenica Vanja Grahovac. Moderator Danijel Nikolić postavio je ključno pitanje: zašto mladi žele da što pre odrastu, postanu nezavisni i donose svoje odluke, dok roditelji pokušavaju da balansiraju između zaštite i poštovanja njihove želje za samostalnošću.

-Roditelji, pitajte svoju decu kako su. Nije sve u ocenama. Ali i vi pitajte svoje roditelje kako su proveli dan, kako se osećaju. Moramo biti najveća podrška jedni drugima - poručeno je sa ovog panela.

Moderatorka Mirjana Avramović u panelu "Mladi preduzetnici – snaga inovacije i budućnost biznisa" razgovarala je sa pravnim savetnikom i PR menadžerom Markom Pešićem, kao i direktorom Centra za odnose sa javnošću kompanije NIS, Stefanom Despotovićem. Panelisti su govorili o tome kako mladi ljudi mogu prepoznati poslovne prilike, razviti svoje ideje i prevazići strahove na putu ka uspehu.

-Neuspesi nisu strašni, ali iz njih treba učiti kako bismo postali uspešniji. Neuspesi su sastavni deo života i jedna vrsta škole - istakao je Marko Pešić, naglašavajući da je važno biti autentičan i ostaviti lični pečat.

U panelu "Veštačka inteligencija – prednosti i izazovi koje donosi AI" Pored novih informacija, cilj panelista je bio podsticanje mladih na kritičko razmišljanje.

-AI treba koristiti kao alat za učenje, a ne kao prečicu za rešavanje domaćih zadataka. Kritičko mišljenje i kreativnost su ključni za prilagođavanje novim izazovima koje donosi tehnologija - istaknuto je tokom diskusije.

U okviru "Teen Talk ordinacije", diskutovalo se o zdravlju i prevenciji, diskusiju su vodili student i psiholog sa posebnim fokusom na problem gojaznosti i izazove sa kojima se suočavaju osobe sa viškom kilograma.

Panel "Šta (sve) nije ljubav?" bio je veoma uzbudljiv, a tinejdžeri iz publike aktivno su se uključivali sa pitanjima o muško-ženskim i prijateljskim odnosima. Voditeljka Danijela Dimitrovska razgovarala je sa psihologom Leom Ivaniševićem, kao i studentima Jelenom Nešković i Eneu Radulović. Tema koja je dominirala bila je kako prepoznati pravu ljubav i razlikovati je od toksičnih odnosa.

-Iz svake veze, čak i toksične, nešto naučimo. Prepoznavanjem nesigurnosti i postavljanjem granica, postajemo hrabriji i manje se plašimo odbacivanja - savetovao je psiholog Ivanišević.

Završni deo konferencije bio je posvećen "Teen Talk savetovalištu", gde se diskutovalo o reproduktivnom zdravlju, prevenciji, zaštiti od HP virusa i značaju redovnih zdravstvenih pregleda i vakcinacije. Selena Ribić podelila je svoje iskustvo sa dijagnozom karcinoma jajnika, a uz nju su bili influenser Mića Ašćerić i specijalista pedijatrije Rade Ružić.

Veliku podršku događaju pružili su prijatelji konferencije: Telekom Srbija, Novo Nordisk, MSD Srbija, Perutnina Ptuj, Drive Cafe, Jogood, Batiste, Nutrino Lab, Macho i Jazak voda.

Ovogodišnji "Teen Talk" još jednom je potvrdio svoj status jedinstvene platforme za mlade, pružajući im znanje, podršku i inspiraciju za budućnost. Tim agencije Advertising Solutions obećavaju još uspešniju jubilarnu 10. "Teen Talk" konferenciju sledeće godine!

(Telegraf.rs/PR)

Video: Otvoren prvi Inovacioni forum Srbija - Švajcarska

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Eur: <% exchange.eur %>
  • Usd: <% exchange.usd %>