Begović: Za Srbiju važno da bude u centru događaja kada su u pitanju nove tehnologije

A. N.
A. N.  

Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:

  • Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
  • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
  • Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
  • Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
  • Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
  • Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
  • NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
Ime je obavezno
E-mail adresa je obavezna
E-mail adresa nije ispravna
*otkucano <%commentCount%> od ukupno <% maxCommentCount %> karaktera
Komentar je obavezan

<% message.text %>

Komentari

  • Слађана Точиловац Шаљић

    10. februar 2025 | 02:06

    Србија остаје у врху. У 21 веку у овом тренутку поставља се темељ за будуће генерације не само у нашој земљи, већ глобално. И кроз законску регулативу и кроз научни и технолошки развој. Ти процеси су паралелни. И доказ за озбиљан приступ Србије свему томе је и потписана Београдска декларација. Јако је важно да увек корист од нових технологија и АИ буде контролисана и етички примењивана. Јер људска природа се није мењала кроз миленијуме постојања у разуму и свести, зато сви изуми и иновације не смеју да чине штету ни у једном сегменту ни појединцу ни заједници. Човек мора да остане управљач, контролор и корисник технологија. Треба такође да доноси економску корист, корист у разумевању природе, њених циклуса и заштити. Већим приносима у производњи хране. У медицини, архитектури, грађевинарству, роботици, финансијама.. Али човек је увек кључ. Јер ми смо планету само позајмили од будућих нараштаја. Од наше деце. И о томе увек треба водити рачуна и равнати се према томе.