
Velika promena za sve putnike! Na Beogradskom aerodromu postavljene automatizovane mašine: Evo čemu služe
Na aerodromu "Nikola Tesla" u saradnji sa Gradskim sekretarijatom za saobraćaj postavljene su automatizovane mašine na kojima putnici mogu da dobiju informacije o cenama taksi usluga za određene relacije u gradu do kojih im je potreban prevoz, izjavio je danas izvršni direktor za komercijalno poslovanje beogradskog aerodroma Miodrag Mirković.
On je rekao novinarima tokom obilaska aerodroma da su ovi aparati o taksi tarifama postavljeni, jer je jedna od čestih primedbi putnika bila nedostatak informacija o cenama taksi usluga.
- U poslednjih 15 dana su aktivirane ove mašine i za sada daju vrlo dobre rezultate - rekao je Mirković.
Na automatskim mašinama za dobijanje informacija o taksi tarifi putnici biraju zonu i dobijaju papirni isečak sa cenom koliko ih košta taksi prevoz do te relacije.
Na isečku piše da je to potvrda o fiksnoj ceni za najviše četiri putnika po vožnji na datoj relaciji, u koju je uključen i prtljag u okviru raspoloživog prtljažnog prostora vozila.
Stoji i uputstvo da sa ovom potvrdom o fiksnoj ceni taksi usluge putnici treba da se upute ka prvom vozilu u redu na taksi stajalištu u zoni dolaznog terminala.
Navodi se i da je po dolasku na željenu destinaciju, taksi vozač dužan da im naplati tačno onaj iznos koji je naveden u potvrdi o ceni.
Za reklamacije i sugestije putnici mogu da se obrate Sekretarijatu za inspekcijski nadzor i komunikaciju na mail:inspekcija@beograd.gov.rs ili na telefon 11- 0 -11 a on važi samo za lokalne mreže.
Primer vožnje u zoni tri od aerodroma "Nikola Tesla" do oblasti Rakovica (Bulevar patrijarha Pavla od raskrsnice sa Ulicom Pere Velimirovića, Ibarska magistrala do petlje Orlovača, Skojevsko naselje, Vidikovac, Kanarevo brdo, Kijevo, Kneževac, Petlovo brdo, Labudovo brdo, Miljakovac 1,2 i 3, Stari Košutnjak i Sunčev breg), cena taksi prevoza je 4.300 dinara.
(Telegraf Biznis/Tanjug)
Video: Cena 350 dinara po kilogramu, dnevnica radnicima 5.000: Počela berba crvenog zlata
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.