"Već u 8 sati ujutru novac će biti na računima": Predsednik Srbije o rasporedu isplata penzija

V. K.
V. K.  

Komentari

  • Irena

    4. januar 2026 | 20:37

    E, baš ti hvala! Sramota da se na sva zvona priča o povećanju penzija! Zašto se ne priča o povraćaju penzije, uzete 2014 i do dan danas nisu vraćene. Da li je to bila pozajmica ili otimačine?

  • Matori

    4. januar 2026 | 05:47

    Šta ima Predsednik da se meša u pitanja penzija!? Postoji ministarstvo za to! To nije njegov posao!!!

  • Olja

    4. januar 2026 | 05:24

    Postanska štedionica penzije na računima u 8 sati u ponedeljak, ostali, isplata do 5-og. Pa dokle to odvajanje?

  • Aco Denda

    4. januar 2026 | 04:28

    Kako može u 8h' kada banke rade od 9h? A i koda je mnogo bitno da bude u 8h! Ali to je On. Pogodite Ko?

  • Zoran

    3. januar 2026 | 14:24

    Ha,ha,ha,ha da nije zalosno,bila bi smijurija!!!

  • Nenad Ranisavljevic Pariz

    3. januar 2026 | 14:23

    Dobro to je sasvim u redu za penzije i penzionere , a sta je sa radnickim platama kako li ce se one isplacivati tokom ove 2026 godine linearno ili retroaktivno mesec za mesec ? U ostalom znamo da je vrlo malo onih koji su potpunosti zadovoljni svojim licnim dohotcima , ali sad da se ucini a da opet svi budu zadovoljni to je ono mozda glavno , osnovno i odgovorno pitanje u vremenu teske ekonomske krize ali i besparice ,pogotovu sada u januaru mesecu kada su nam na pragu praznici uglavnom verski pravoslavni Bozic i srpska Nova godina a i slave ako se kojim slucajem ne varam Arandjelovdan i skolska slava Sveti Sava uglavnom mnogo je tih praznika tokom januara meseca kada se za sve te praznike i proslave treba uglavnom dobro pripremiti pre svega finansijski novcano a onda artiklima , nije to bas lako a da i ovaj prvi mesec u godini ima 31 dan , pa sve to treba uskladiti i rasporediti a skoro smo culi da plate od ove godine trebaju dostici nivo prosecne zarade na nivou evropskog standarda u iznosu od 1000 € ? To je priznacete visoki nivo zarade u zemlji van evro zone , a posla je sve manje i manje i ako ga ima to su poslovi deficitarnih profesija uglavnom posla imaju gradjevinci i putari posto se u nasoj zemlji uveliko grade i izgradjuju novi stambeni blokovi i saobracajnice verovatno i zbog cinjenice da nas u narednoj godini ocekuje manifestacija Expo '2027 , a cene kvadratnog metra stambenog prostora se krecu kako gde u iznosu od 800 pa do 1200€ , a ko ce posle moci kupistan?

  • Sima

    3. januar 2026 | 14:09

    Sva Sreca pa je ova DOBRA DUSA OTVORILA SVOJ NOVCANIK INACE DRZAVA NAM NISTA NE DAJE .Pio FOND ...

  • Jovana

    3. januar 2026 | 13:48

    A da li ce predsednik dati plate i nama koji radimo posteno 5. Januara kada i pripada ili ce kao i do sada unazad godinama cekati 8 ili 9 januar sa obrazlozenjem ne radi trezor😂?

  • sasa

    3. januar 2026 | 13:45

    slikaj se ti sa mojih 33.000. mars bre...visoke penzije funkcionera izvlace taj prosek...

  • Veljko 1997

    3. januar 2026 | 12:56

    Vidi osedele kose 😜

  • Ana

    3. januar 2026 | 12:42

    A u Državnim sektorima minimalac I od tog minimalca skidate i to bez najave

  • Ele

    3. januar 2026 | 12:06

    Trk u prodavnice ako ukacite neke stare cene...ista prica kao sa nizim marzama i ostalim LAZIMA, da vas prevesla zedne preko vode...

  • Neca

    3. januar 2026 | 12:05

    Čovek se održava na vlast isključivo novcem

  • Милојко

    3. januar 2026 | 12:05

    2026-12=2014. 2014год СНС је био на челу. Паметном толико.

  • GP

    3. januar 2026 | 11:58

    I u to se mesas!? Nisi nadlezan, radi svoj posao!

  • Rajko

    3. januar 2026 | 11:20

    Bravo za državu i njenog predsednika.

  • Klara

    3. januar 2026 | 11:16

    Dobra vest koja će obradovati mnoge porodice.

  • Nada

    3. januar 2026 | 11:07

    Od avgusta svakodnevno slušamo o penzijama, koje su zaradjene, zakonom obavezno da budu uskladjene, povećane, i sad kad ih dobijamo, cene su toliko porasle da smo na istom, predsedniče, danas u ulozi pi ara Pio fonda!

  • Jovan

    3. januar 2026 | 11:06

    Lakše će biti pred Božić.

  • Zoran

    3. januar 2026 | 11:06

    Vučić ispuni sve što obeća.

  • Mile renta bubreg

    3. januar 2026 | 10:56

    Dobro se nisi vratio da jos trpimo posledice iz vremena Karadjordja. Kad je bila manja prosecna penzija tada je i sve ostalo bilo jedno 4 puta nize..bolje da pricas o kupovnoj moci

  • Gaga

    3. januar 2026 | 10:56

    Zašto ovaj spominje samo Poštansku štedionicu, ali uvek??? Pa toliko penzionera ima koji primaju penzije preko raznih banaka!

  • Ema

    3. januar 2026 | 10:48

    Narod je preponosan na Vucica

  • Misa

    3. januar 2026 | 10:48

    Lepa vest za penzionere, zasluzili su .