Najplaćeniji programer u Srbiji prima platu od 7.500 evra: Gde živi i koja mu je tačno pozicija?
Pored senioriteta, na visinu zarade utiče i tehnologija kojom rade programeri
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Softverski arhiteča
Posao može biti jako dobro plaćen zato što je tržište globalno pa i oni koji plaćaju ali je neophodno poznavanje jezika, kako ljudskih (engleski) tako i što više programskih. Za razliku od nekih drugih poslova učenje nikada ne prestaje jer kada se jednom napravi program za nešto više ne mora - koristi se isti. Novi mora biti bolji. Praktično svaki rad mora biti unikat baš zato što je kopiranje odnosno primena tog rada praktično besplatna. To mnoge eliminiše u startu. Dalje od toga sposobnost i iskustvo se razlikuju individualnu pa sa tim i plata. Početnik nije ni približno sposoban da postigne kvalitet i brzinu rada iskusnijih, koji "mlađe" mogu i usmeravati i obučavati.
dziber iz beograd
A kolka je plata za programera u Srbiji ako je u Beogradu 7500 eura?
Мићко
А порез?