Šta se to dešava sa Valjevom? Za siću daju luksuzne vile, kuće s bazenom, hacijende kao iz filmova
Kada je Valjevo u pitanju, jasno je da se tu svakako ima šta videti. Pored Divčibara, reke Gladac i brojnig drugih mesta za odmor, tu je i pećina Petnica, kao i sportsko-rekreativni istoimeni centar koji ima četiri bazena i terene za košarku, fudbal, odbojku i mini golf. Uprkos tome što je okruženo prelepom prirodom, što ima i lekovito blato, Valjevu ipak nešto nedostaje, jer oni koji su imali lep novac i napravili velelepne vile i hacijende - sad to sve prodaju, pa čak i ispod cene!
Takođe, u Valjevu postoje brojna mesta za rad, a tokom prošle godine otvorene su dve nove fabrike – Bizerba i Hansgrohe, a ministar Mali je je istakao da je u toku dalje uvođenje gasa u tom gradu i da nije reč samo o gasifikaciji industrijske zone, što je važno za građane Valjeva.
Ipak, da se vratimo na ponude nekretnina... Sudeći po oglasima, u Valjevu trenutno važi velika ponuda nekretnina, i to ne onih koje su za rušenje, koje se "raspadaju" i koje su unuci nasledili, pa im ne trebaju...
Ne... Na doboš odoše moćne kuće, hostel, prostori kojim mogu pozavideti i evropski turistički centri...
Kako je došlo do toga?
1. Kuća od 329 metara kvadratnih u ponudi je za svega 240.000 evra.Kuća se nalazi na 27 ari placa, i pored pomoćnih objekata ima i bazen. U njoj se nalazi pet soba, dva prostrana kupatila, kuhinja, vešeraj, bilijar salon, veliku terasu 50m2, malu terasu 20m2.
Takođe, kuća ima alarmni sistem i video nadzor, kao i podno grejanje na struju, ventilaciju. Kuća se prodaje sa svim stvarima u njoj i cena nije fiksna.
2. Lepa kuća na Divčibarama od 85 metara kvadratnih za 136.000 evra
U oglasu se navodi, da se uz kuću dobija dvoriste sa kompletnim parterskim uređenjem (trava, rastinje, staze, zidani rostilj) kao i privatni parking unutar dvorista. Povrsina placa je 240 metara kvadratnih, dok postoji mogućnost i da se pri iznajmljivanju vila podeli na dva dela, budući da ima dva posebna ulaza.
3. Hostel na prodaji za 250.000 evra - toliko izađe osrednji stan u Beogradu kad se otplati kredit
Hostel koji se sastoji od ulaza sa recepcijom, 3 dvokrevetne sobe, 4 trokrevetne, 1 četvorokrevetne, kancelarije i dela u kome se nalaze mašine za pranje i sušenje veša i peć na pelet u ponudi je za 250.000 evra. Svaka soba poseduje kupatilo, TV i klimu, dok je grejanje na pelet. Kako se takođe navodi, hostel je više godina aktivan, što može bitno uticati na posao.
4. Etno kuća i salaš za 463.500 evra
U oglasu se navodi da su objekti od prirodnog materijala ukomponovani u prirodni ambijent i izdvojeni iz naseljenog mesta po principu salaš u Šumadiji. Zemljište je površine 2 hektara, a na imanju je voćnjak sa zasadom šljive, odnosno 280 stabala starih 20 godina. Šljive su u punom rodu, a kako se navodi, berba 2022 godine dala je 17 tona organske šljive.
5. Hacijenda od 550 metara kvadratnih za 420.000 evra - kakvu mnogi nisu videli
Objekat se prodaje sa svom tehnikom i skoro svim nameštajem, alatom i pratećom opremom. U dvorištu se nalazi bazen i na uzvišenju u vrhu placa maleni, prelep letnjikovac, opremljen nameštajem. Pored dosta soba i velikog dnevnog boravka tu je još dosta ostava, magacin, velika garaža i par parking mesta na ulazu. Poseduje i prostoriju kompletno opremljenu za pečenje pod sačem.
Kako se navodi u u oglasu, vila je kao iz bajke i ne može se rečima dočarati osim doći i uveriti se u sve pogodnosti koje pruža.
(Telegraf Biznis)
Video: Er Srbija leti direktno do Šangaja: Prvi let za Kinu iz Beograda
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Vitez Koja
Nisu tamo nekretnine ispod cene, nego su u Beogradu nerealno visoke i ničim opravdane.Lepo i piše za "osrednji stan u Beogradu" 250.000 eura + garažnog mesto od 25.000.Kao da ima toliko milionera da će polome ko će da kupi.Ako uzmemo da neki par ima ukupno mesečnih prihoda 3000eura, što ima maksimalno 7% ljudi, oni bi uz učešće od 50.000 eura(a to tek) treba da plaća ratu i do 1500eura i taj par, a još ako ima decu će živeti narednih 25-30 godina na ivici egzistencije s obzirom na troškove života.Sa druge strane neko ko ima veliki višak para i hoće da kupi dodatnu nekretninu, takođe ne može da isplati investiciju izdavanjem u narednih 30-40 godina, što je jako loša investicija, uz veliki i realan rizik da će cena padati i izgubiti na vrednosti.Trenutna devijacija se desila dolaskom Rusa, ali kada se završi rat, opašće i potražnja, a ponuda je nikad veća.To ko i zašto veštački naduvava cene, na koji način se kupuju stanovi i ko ih kupuje to je posebna analiza.Ima sigurno i onih koji su svojim poslovanjem ili odličnim zaradama iz celog regiona ulagali svoj kapital, ali za toliku ponudu novih stanova, koja je na svakom ćošku u Beogradu, nešto nisam siguran da je realno da cene opstanu.Voleo bih da je to realno, da je Beograd toliko poslovno interesantan, da cene prate standard građana,da je ekološki dobro živeti u njemu, da je dobra infrastruktura,kako komunalna,tako i saobraćajna, da se sistemski prati rast vrtićima,školama,parkovima,domovima zdravlja...ali...
Podelite komentar
nikolas
Vrlo prosto objašnjenje: Jadar - Litijum. Od tog kraja neće ostati ništa.
Podelite komentar
Jeste
Realno, četvrt do pola miliona evra je sića, svako od nas to ima u kasici prasici.
Podelite komentar