Zašto Srbi nisu kupili nijedan stan na lizing: Zakon usvojen davno, ali šta se dešava u praksi?
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
GOXY
Ne kupuju na lizing jer su kod podizanja kredita dibili veliki pušing pa je normalno da SRBIN RAZMIŠLJA u svom malom mozgu i uvideo je da LIHVARSTVO nije sobro rešenje za njegov popu pražan novčanik!!!
Zeljko
pa verovatno zato sto nisu glupi..
Pera Kojot Stariji
Ako kupite nekretninu na kredit, isplatite 50% kredita i ne možete više da plaćate, banka može da pokrene postupak naplate prodajom stana. Recimo da se nekretnina proda za 70% vrednosti kredita. Banka uzima svojih 50%, a preostalih 20% ostaje vama. Ako ste uzeli nekretninu na lizing, isplatili 50% i ne možete više da plaćate, lizing kuća vam oduzima nekretninu (koja može da postane vaša tek kada je isplatite u potpunosti) i daje je nekom drugom na lizing, a vi gubite sve što ste do tada isplatili.