Pitali smo veštačku inteligenciju gde u Srbiji žive najsrećniji ljudi, u odnosu na cene i plate: Evo šta kaže

   
Čitanje: oko 1 min.
  • 3

Pitali smo veštačku inteligenciju gde u Srbiji su ljudi najsrećniji. Budući da se sreća zasniva na raznim stvarima, mi smo istu definisali u odnosu plate, cena kao i kvaliteta života.

Top 3 mesta koja je izdvojila veštačka inteligencija su:

Novi Sad – Kao drugi po veličini grad u Srbiji, Novi Sad ima povoljne cene nekretnina i troškova života u poređenju sa Beogradom, ali i razvijeniju infrastrukturu, bolju ponudu za mlade porodice i mnogo kulturnih i rekreativnih sadržaja. Plate u Novom Sadu su nešto niže nego u Beogradu, ali trošak života (posebno za stanovanje) je značajno niži, što omogućava bolji životni standard.

NišNiš je poznat po povoljnim životnim troškovima, posebno u pogledu cena stanovanja, hrane i transporta. Plata nije visoka, ali trošak života je znatno niži nego u većim gradovima, a grad je prepun istorijskih i kulturnih znamenitosti, što doprinosi kvalitetu života.

Subotica – Ovaj grad na severu Srbije ima relativno visoke plate u odnosu na troškove života, posebno u poređenju sa jugom zemlje. Subotica je takođe blizu granice sa Mađarskom, što olakšava pristup većim tržištima i mogućnostima za posao, ali i nudi miran, prijatan životni ritam. Trošak života je niži nego u većim gradovima, a grad je poznat po dobrom obrazovanju i zdravstvu.

- Ova mesta nude dobar balans između plata i troškova života, pa su stoga pogodna za ljude koji žele kvalitetan život u Srbiji bez previše stresa vezanog za finansije - poručila je veštačka inteligencija.

(Telegraf Biznis)

Video: Uručene "321Srbija" nagrade za dostignuća u turizmu, nagrađen i predsednik Vučić

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Vladimir

    26. novembar 2024 | 16:53

    Suboticanin sam i Subotica u Srbiji ima najskuplje komunalije i gradski prevoz. Zakup lokala kosta kao u BG i zakup stanova nesto malo jeftinije nego u BG. Hrana u restoranima kao u BG, a prodavnice skuplje nego bilo gde u Srbiji. Ujedno i najveca naplata porez u drzavi. Prosecna plata niza od drzavnog proseka. Prosle godine su novine pisale da je Subotica najskuplji grad u Srbiji ako se gleda odnos prosecna plate i troskova. 60% ulica nema kanalizaciju, 30-40% nema vodu i asfalt, a opticki kabl samo u centru i zgradama. Iako mali grad parking mesta nema ni u sirem centru iako se naplacuje.

  • Ajde

    26. novembar 2024 | 17:51

    Nis ima nize plate, koliko toliko sadrzajan zivot, a cena nekretnina i kirija je znatno niza. Novi Sad, divan grad, ali kirije i nekretnine nebeske - Beograd je mala maca po ceni kvadrata za NS.

  • MILOSCIMESA

    27. novembar 2024 | 09:12

    Ne znam da li da se smejim ili plačem, kupovna moć u Srbiji je minimalna većina naroda jedva preživljava živi se u zajednicama po tri generacije , od nasleđa od njiva koje se prodaju od dijaspore.Po cenama smo o davno iznad Eu i to osnovnih namirnica , cenama rente, kredita prevoza a po platama ispod nivoa većine Afričkih zemalja. Po ovim uslovima u Srbiji minimalna plata mora biti najmanje 1.500,00 eur.Para ima ali je raspodela istih katastrofalna zato je i takva situacija. Razni upravni odbori imaju po članu 30.000,00 eur a zaposleni 650,00 eur.Na dnu smo evropske lestvice ali imamo kladionice pored osnovnih škola u kojima se vrše uplate u raznim kovertama i iznosima.Za 10tak godina u Srbiji će biti najviše siromašnih porodica ili na ivici egzistencije zbog niskih prosečno realnih primanja.Penzija neće biti dovoljna ni za hleb i mleko.Što će se samo iskoristiti za promenu vlasti pod parolom da narednih 100 nak godina moramo da radimo kako bi nam bilo bolje.Na kraju krajeva šta će nama Eu kada ne ispunjavamo ni egzistencijane standarde.Proverite koliki je kurs u Makedoniji.I minimalac u Crnoj Gori od 700e.

  • Eur: <% exchange.eur %>
  • Usd: <% exchange.usd %>