Objavljene zvanične cene ležaljki na plažama u Albaniji: Vlasti objavile i važnu poruku za turiste
Zvaničnici albanskog garda Lješa objavili su zvaničan cenovnik za ležaljke i gazebo prostore na plažama u toj opštini i apelovali na turiste da prijave sve koji naplaćuju više od propisanih cena!
Predsednik opštine Pjerin Ndreu reagovao je nakon, kako tvrdi, namernih napada na turizam u ovom delu albanske jadranske obale i širenja netačnih informacija o čistoći i cenama. Ndreu je putem društvenih mreža saopštio da su turistima stavljeni na raspolaganje brojevi telefona rukovodilaca opštine i odgovornih za turističke zone kako bi SMS-om mogli da prijave svaku nepravilnost ili zloupotrebu tokom letnje sezone.
Opština Lješ objavila je i zvanične cene ležaljki koje važe na plažama Tale, Šenđina, Kune i Rana e Hedhun.
Aluminijumske ležaljke
Tale – 300 leka (oko 390 dinara)
Šenđin (centar) i Kuna – 400 leka (oko 520 dinara)
Rana e Hedhun – 500 leka (oko 650 dinara)
Drvene ležaljke sa dušekom
Tale – 700 leka (oko 910 dinara)
Šenđin (centar) – 800 leka (oko 1.040 dinara)
Rana e Hedhun – 1.000 leka (oko 1.300 dinara)
Porodični gazebo
od 1.500 do 2.500 leka (oko 1.950 do 3.250 dinara).
Iz opštine Lješ poručuju da su ovo maksimalne cene koje su odobrile lokalne vlasti i koje važe kako za privatne zakupce tako i za plaže kojima upravlja javno preduzeće. Naglašeno je da svaki zakupac koji naplaćuje više od propisanog cenovnika treba odmah da bude prijavljen nadležnima.
- Pozivamo sve turiste da putem SMS-a prijave svaki slučaj koji je u suprotnosti sa zakonom odnosno standardima usluge ili interesima gostiju - navodi se u saopštenju Ndreua.
Lokalne vlasti ovu meru obrazlažu željom da spreče zloupotrebe i očuvaju ugled turističkih mesta na obali Jadrana tokom letnje sezone.
Cene u regionu
Komplet od dve ležaljke i suncobran na većini plaža u Crnoj Gori košta između 10 i 30 evra (oko 1.170–3.500 dinara) dok su na najatraktivnijim lokacijama cene i više. Na popularnim plažama u Hrvatskoj komplet od dve ležaljke i suncobran uglavnom košta od 10 do 25 evra (oko 1.170–2.930 dinara) dnevno. Na manjim plažama u Grčkoj komplet od dve ležaljke i suncobran može da se dobije za 15 do 20 evra dok na luksuznim plažama u prvom redu uz more cena dostiže čak i 120 evra! Na pojedinim grčkim plažama ležaljke su i dalje besplatne uz obaveznu konzumaciju pića.
(Telegraf.rs)
Video: Đedović: Sve strane gube strpljenje u pregovorima o NIS-u, Srbija uradila sve što je do nje
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.