"Euroliner industries" kupio firmu "Dunav" iz Čelareva za 50,8 miliona dinara
2
0
Čelarevska fabrika je nekada bila najveći srpski izvoznik ambalaže i veziva za poljoprivredu
Ilustracija; Foto: Telegraf
Akcionarsko društvo za proizvodnju tekstilnih i ambalažnih proizvoda "Dunav" iz Čelareva u stečaju prodato je danas firmi "Euroliner Industries" iz Bačke Palanke, po početnoj ceni od 50.856.863 dinara.
Teme za vas
U ovu srpsku banju stiže 15 miliona evra: Niče hotel sa 5 zvezdica, a novi put menja mapu ovog kraja
Kad su počeli da ga gaje, ljudi im se smejali: Danas porodici Mađerić ovo egzotično voće puni kućni budžet
Javno nadmetanje održano je danas u Agenciji za licenciranje stečajnih upravnika u Novom Sadu.
Čelarevska fabrika je nekada bila najveći srpski izvoznik ambalaže i veziva za poljoprivredu i zapošljavala i do 1.500 radnika.
Novi kupac postao je vlasnik nepokretnosti u fabričkom kompleksu koje se nalaze u Čelarevu, a koje između ostalog čine industrijske zgrade, porodična stambena zgrada, radionice, lokal, oprema, kao i potraživanja.
(Telegraf Biznis/Tanjug)