Ministarka Macura u Ujedinjenim nacijama u Briselu: Žene i zelene politike

 

Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:

  • Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
  • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
  • Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
  • Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
  • Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
  • Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
  • NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
Ime je obavezno
E-mail adresa je obavezna
E-mail adresa nije ispravna
*otkucano <%commentCount%> od ukupno <% maxCommentCount %> karaktera
Komentar je obavezan

<% message.text %>

Komentari

  • Слађана Точиловац Шаљић

    08. april 2025 | 22:15

    Жене су најснажнији стуб сваког друштва. Зато њихов положај мора да се унапређује. Пре свега кроз образовање. Јер ако се девојчицама и девојкама ускраћује приступ образовању, чини се двострука штета друштву. Непоправљива штета. Не само да губе могућност самосталног живота и подршке породици, друштву и професионално, већ постају потенцијалне жртве економског и сваког другог насиља у будућности. Живот у руралним срединама, на селу, захтева посебну пажњу. Јер он је спона и то директна са екологијом. И оснаживање и унапређивање образовног статуса девојчица и девојака у таквим околностима заправо је једна од најважнијих карика за финансијску отпорност не само њих као индивидуа, већ породица и читаве заједнице. А заједницу у контексту села чини и природно окружење. Све оно што природа даје а човек користи. И наука може у том смислу да помогне у развитку циркуларне економије и зеленог али и социјалног предузетништва. Дакле држава добија економски самосталне и функцииналне заједнице људи и еколошки одрживу и отпорну средину. Србија је на добром путу. У то сам уверена.