≫ 

Izumitelj plastičnih kesa bio bi zapanjen: Ono što je trebalo da spase planetu, danas je guši

 ≫ 

Do kraja osamdesetih godina, plastične kese su preuzele globalno tržište od papirnih

Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:

  • Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
  • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
  • Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
  • Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
  • Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
  • Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
  • NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
Odgovor na komentar korisnika Zoran Dubovina
Ime je obavezno
E-mail adresa je obavezna
E-mail adresa nije ispravna
*otkucano <%commentCount%> od ukupno <% maxCommentCount %> karaktera
Komentar je obavezan

<% message.text %>

Komentari

  • Грмљ

    05. novembar 2019 | 21:23

    Једном сам била у Индији. Ручак. Сервира се на великом бананином листу. Кад смо појели, бацимо лист на гомилу, дође крава и поручка лист. Краве музу, а од балеге праве "погаче" које користе за ложење. Такође постоје посуде од бананиног листа или глине. Нема отпада. Ово што се назива цивилизацијом уништава и природу и човечанство. Олакшице.... да би се неко богатио. Маркетинг је створен да код људи изазове вештачке потребе.

  • Zoran Dubovina

    21. oktobar 2019 | 15:54

    Postovanje, Ja evo slusam i slusam te gluposti o stetnosti plasticnih kesa vec godinama. Evo upravo sam u Danskoj a putujem cesto i u Svedsku gdje mizive roditelji i brat . Pravo da vam kazem ja sam ovdje od 1992 godine ,a nikad nisam vidjeo te kese koje zagadjuju okolinu. Znaci kako je bilo 1992 evo tako je i sad. Nigdje u prirodi za ovih 27 godina nisam vidjeo jednu jedinu kesu. A prodaju se po prodavnicama,ali je i cijena manje kese 20 euro centi a vece ,bogami i i do 30 euro centi. Pa kada tako skupo plaris kesu nosis je u prodavnicu sve dok se skoro ne unisti i tada je upotrijebis da u njoj bacis smece! Tako se to radi u normalnom i svijetu ! A i djeca uce od obdanista da se nista ne baca po ulici i u prirodi,tako da je najvaznije isuditi materijal od koje su kese napravljene, a ustvari za sve ekoloske probleme ( gdje ih ima) KRIVI SU LJUDI ! SRDACAN POZDRAV ZORAN