Da li moćni DFC parira investicijama Kine, mi koliko je to razvojna šansa za Srbiju?
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Planeta
Ne moze parirati nikako. Smešno je i porediti. Tržiste Kine i ono sto je omogućeno Srbiji kao jedinoj zemlji u evropi da ima pristup Evroazijskom tržistu i slobodnu zonu trgovine sa Kinom je jednostavno finansijski svemir ka kome naginje svaka zemlja u evropi (Sastanak na Bledu u Sloveniji je tim povodom napravljen) ali im to nije omogućeno. Pare koje se pominju od strane DFC su za dečiji džeparac u odnosu na ulaganja Kine do sada i ona koja tek slede. Ono što Kina trenutno radi a to je ulaganje u infrastrukturu i fabrike je nešto sto neće nijedna druga zemlja uraditi u Srbiji a sve se radi bez kredita i zaduzivanja Srbije. Iako je teško poverovati, budite sigurni da nikakvog duga nema. Srbija postaje regionalni stub ekonomske snage Istoka i bez imalo preterivanja bice najača ekonomska sila u široj regiji što i pokazuju sve analize. Zapad je svestan da preko Srbije može poslovati sa Kinom bez dosadašnjih kvota i interesovanje je ogromno ali je problem političke prirode jer zapadni globalni planovi za Srbiju nisu njen razvoj vec stvaranje albanske močvare za trgovinu narkoticima, robljem i oružjem. Kod nas je još uvek primarna borba za opstanak zbog čega je i brži ekonomski razvoj na čekanju.
PECA
Sve ti je to isto. Daju ti pare na zajam, a ti vraćaš uz visoku kamatu.