Za 10 dana kreće testiranje digitalnog evra: Da li gotovina "ispada iz igre"?

Komentari

  • Majkl Džondar

    5. oktobar 2020 | 11:44

    Ti kreće potpuna kontrola toka novca. Ovako papirni ne mogu što posto da prate.

  • vladimir

    3. oktobar 2020 | 18:16

    Odgovor se sastoji u pitanju. Da li bih voleo imati virtuelnu cifru na komjuteru ili zlatne poluge u džepu ? Naravno zlatne poluge. Prvo, budimo realni i jasni, fiat valute su jedna od prvih mahinacija virtuelne ekonomije. To je seme finansijskog raka. Virtuelna ekonomija je privlačna iz nekoliko razloga,ali je u praksi veoma loša. Kao odgovor na bolno stanje u realnom svetu, mase pokušavaju pobeći u virtueln svet. " Oaza" stvorena programskim genijem postaje veza za globalnu ekonomiju i virtuelno društvo. Ovo zvuči uzbudljivo, ali nažalost ovde se nalaze uznemirujuće veze između našeg sveta i izmišljenog sveta.Ovde je međutim pitanje; Pravi novac zahteva unutrašnju vrednost. Kriptokutencije nemaju nikakvu unutrašnju vrednost. Programeri iz ničega u virtuelnom rudniku stvorenom od ničega repliciraju digitalni proizvod.Svako u kompjuteru može stvoriti kripto valute, gde matematika daje kripto svojevrsnu vrednost.Žao mi je ali je matematika besplatna. Pošto neću imati dovolno prostora, pitanje glasi: Zašto centralne banke širom sveta (uključujući BIS i MMF) razvijaju svoje vlastite sisteme za kripto valute ? Odgovor -zato što imaju korist od bezgotovinskog sistema.Virtuelna ekonomija stvara slabost u društvu.Podstiče nedostatak stvarne proizvodnje. Umesto pravih proizvođača preduzetnika i pronalazača imamo ljude koji se bore za prodaju imovine stvarnog sveta kako bi kupili kompjuterske uređaje sposobne za "miniranje"novčića koji stvarno ne postoje. Ovo je hladna istina.

  • vladimir

    3. oktobar 2020 | 18:12

    Odgovor se sastoji u pitanju. Da li bih voleo imati virtuelnu cifru na komjuteru ili zlatne poluge u džepu ? Naravno zlatne poluge. Prvo, budimo realni i jasni, fiat valute su jedna od prvih mahinacija virtuelne ekonomije. To je seme finansijskog raka. Virtuelna ekonomija je privlačna iz nekoliko razloga,ali je u praksi veoma loša. Kao odgovor na bolno stanje u realnom svetu, mase pokušavaju pobeći u virtueln svet. " Oaza" stvorena programskim genijem postaje veza za globalnu ekonomiju i virtuelno društvo. Ovo zvuči uzbudljivo, ali nažalost ovde se nalaze uznemirujuće veze između našeg sveta i izmišljenog sveta.Ovde je međutim pitanje; Pravi novac zahteva unutrašnju vrednost. Kriptokutencije nemaju nikakvu unutrašnju vrednost. Programeri iz ničega u virtuelnom rudniku stvorenom od ničega repliciraju digitalni proizvod.Svako u kompjuteru može stvoriti kripto valute, gde matematika daje kripto svojevrsnu vrednost.Žao mi je ali je matematika besplatna. Pošto neću imati dovolno prostora, pitanje glasi: Zašto centralne banke širom sveta (uključujući BIS i MMF) razvijaju svoje vlastite sisteme za kripto valute ? Odgovor -zato što imaju korist od bezgotovinskog sistema.Virtuelna ekonomija stvara slabost u društvu.Podstiče nedostatak stvarne proizvodnje. Umesto pravih proizvođača preduzetnika i pronalazača imamo ljude koji se bore za prodaju imovine stvarnog sveta kako bi kupili kompjuterske uređaje sposobne za "miniranje"novčića koji stvarno ne postoje. Ovo je hladna istina

  • DRagutin

    3. oktobar 2020 | 17:14

    I taman će biti kao što je i rekao jedan Američki ekonomista na temu digitalnih valuta... Sve države sveta će prebaciti svoju papirnu monetu na digitalnu valutu i evo polako se radi na tome! Ja lično ne vidim problem u tome jer će stati na put kriminalu a videće se kome će to smetati jer će biti najglasniji! Neće se više prenositi po 100-200 000 € preko granice a ne zna se poreklo itd itd!

  • Pomoravac

    3. oktobar 2020 | 16:52

    Bez kesa dolazi digitalno robstvo. Ako si u opoziciji zavrnu ti digitalnu cesmu , pa jedi plastiku.

  • Перагеније

    3. oktobar 2020 | 15:33

    Да, тачно! Своју безвредну готовину пошаљите на аТресу: Перагеније.цом.

  • Tref

    3. oktobar 2020 | 14:21

    Sve što je rečeno u emisiji ŽIG ZVERI.. to se i ispunjava. Ostalo što nam dolazi videćemo narednih godina!

  • Gregor Mac Gregor

    3. oktobar 2020 | 14:06

    Treba 100% stanovništva da bude zaposleno da bi ova zamisao uspela. Buvama ne možeš da platiš ništa!