Ako bi se Srbija odrekla uglja, to bi slomilo EPS: Zašto oslanjanje na zelenu energiju nije opcija?
Gašenje termoelektrana bio bi poseban udar i na državni budžet, a procena je da bi se smanjile uplate za više od 20 milijardi dinara
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Toza
Vidim da je moj komentar izazvao pojedine stručne analize i apsolutno se slažem s njima. Trebalo bi da više objavljujete stručne komentare i to su većinom građani koji su radili i imaju iskustva na takvim poslovima. Ovi koji negiraju rad EPS-a trebali bi da vide kako je izuzetno teško i komplikovano proizvesti el. energiju od uglja.
Sile
A ne izracunaste koliko se pokrade novca sa tih kopova i od te el. Energije, to je zlatna koka za politicare na vlasti, zamislite da se taj pokraeni novac ulozio u modernizaciju postrojenja.
Toza
Prvi put se pojavio veoma realan i stručan tekst. Ti koji zagovaraju gašenje termoelektrana nemaju pojma o tome šta one znače za državu. Jedina alternativa za zamenu termoelektrana je nuklearne elektrane a za tako nešto Srbija nema ni resurse ni mogućnosti. Potrebno je u sledećih 5 godina završiti TE Kostolac B3 350MW i TE Kolubara B 2X350 MW prema najnovijm ekološkim zahtevima kako vazduha tako i podzemnih voda. Za to vreme ugasiti stara postrojenja TE Kolubara A, TENT A1 i A2, TE Morava i TE Kostolac A1 i A2. U postojeća postrojenja ugraditi postrojenja za smanjenje SO2 i NOx jedinjenja.