
"Kao da zimujem u Švajcarskoj": Kvadrat otišao na 5.400 evra, dnevni parking 3.000 dinara
Sećate se priče o preskupim porcijama hrane, konkretno roštilja, na Kopaoniku, o čemu je Telegraf Biznis pisao već početkom ski sezone? A onda su usledile nove cene, te su tako posetioci ove domaće planine delili svoje račune iz kafića i restorana putem društvenih mreža.
Na udaru su se našla i razna pića, a posebno čaj, pri čemu Kopaonik u tome nije usamljen.
Slično je i na Zlatiboru, dok neke druge planine poput Tare, još uvek odolevaju "trendu" paprenih cena.
Uporedo sa cenama ski pasa, hotela i ugostiteljskih objekata, ali i apartmana za izdavanje kojih je sve više, rastu i cene stambenog kvadrata. Tako je sada, prema našim saznanjima, u određenim kompleksima koji se grade na popularnim kopaoničkim lokacijama, cifra dostigla 5.400 evra po m2.
Podsećamo vas da je čak i u Beogradu teže naći tako skupe stanove, budući da je aktuelna prosečna cena na ultra popularnom Vračaru - 3.937 po m2, u novogradnji. Dosta odskače Beograd na vodi, gde je prodat najskuplji kvadrat u Srbiji, po ceni od 10.068 evra.
Dakle, naše dve najpopularnije planine se, sudeći po cenama, sve brže i više približavaju prestonici.
Evo svima vama koji kukate na Kopaonik...Kafa i limunadaDve porcije pomfrita6 porcija palačinki6 limunada1385 dinara.Ali, Tara, jebiga... pic.twitter.com/Rrdn9GZm0A— Name cannot be blank (@ja_jesam_ime) January 16, 2022
Na Kopaoniku smo pronašli i dve prelepe, neobične kućice, za sada jedine u zemlji, gde je kvadrat oko 2.500 evra, što je do skoro bio neki maksimum, budući da je cena od 2019. do sada porasla sa 1.500 na 1.900 evra.
Srpsko tlo i "evropske cene"
- Kao da zimujem u Švajcarskoj! Treba vam 2.000 evra, ako ste skijaš, a za te pare bolje uplatiti neko egzotično putovanja. Smatram da je Kopaonik precenjen i iz principa ne idem tamo više, iako sam skijala kao mala upravo na ovoj planini - kaže D. B. (45).
Ima i onih koji kažu da lokalci i investitori znaju koja klijentela dolazi na Kopaonik, te da imaju pravo da formiraju cene po želji, posebno što goste turiste sa dubljim džepom.
Od ove godine primetna je i pojačana "kontrola" parkiranih vozila oko centra Kopaonika, te su tako "pauk" službe radile punom parom i nosile sve automobile nepropisno parkirane. S druge strane, javna garaža postoji već neko vreme, ali je gosti izgleda zaobilaze u širokom luku.
Da li je razlog tome cena? Vrlo verovatno, budući da dnevna karta košta 3.000 dinara.
Video: Hotel u kome noć košta 5.000 evra, piće 150: Zavirite u dragulj jezera Komo za one sa dubljim čepom
(Telegraf Biznis)
Video: Veliko interesovanje građana za turističke vaučere koje daje Pošta Srbije
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Miki
Lepo kazu ovce sluze za sisanje a i ti sto kupuju te stanove pare ne kostaju nista,dal cemu biti kvadrat 5000 ili 10000e na to oni ne obracaju paznju.....takve drzava treba da ispita odakle im toliki novac i ako treba sve im to oduzeti...
Podelite komentar
Pa
Što morate na Zlatibor? Ili Kopaonik? U Češkoj i Slovačkoj kao i Bugarskoj ima fantastičnih skijališta.I mnogo je jeftinije.
Podelite komentar
Janko
Pa sto idete treba da vas sisaju....puno lepsih mjesta za manje para
Podelite komentar