![Brada Brada](https://xdn.tf.rs/2022/03/29/brada-670x447.jpg)
Ko ne nosi bradu, sledi mu otkaz: Muškarci i žene ne mogu u park istovremeno
Talibani su prošle nedelje ženama zabranili avionske letove, ako nemaju mušku pratnju, a srednjoškolkama još uvek nije dozvoljeno da se vrate u u školske klupe.
Takođe, stroga pravila u Afganistanu nalažu da svi državni muški zaposleni moraju da nose bradu - u suprotnom, dobiće otkaz.
Rojters je za tu vest juče dobio potvrdu od tri izvora.
Predstavnici Ministarstva za promovisanje vrlina i sprečavanje poroka odmah su počeli da obilaze državne službe kako bi proverili da se svi radnici drže novih pravila.
Talibani su takođe propisali i striktni stil oblačenja na poslu, te će tako oni koji rade u državnim ustanovama morati da nose duge, komotne tunike, pantalone i turban ili kapu. Pored toga, tokom dana se moraju moliti u tačno određeno vreme.
Pre dva dana su naredili da svi parkovi za zabavu da sprovedu segregaciju na osnovu pola, a to znači da porodice ne mogu više zajedno ići na ta mesta. Kako se navodi, žene će moći da idu u zabavne parkove u Kabulu i okolini - od nedelje do utorka, i moraće da nose hidžab.
Muškarcima preostaju dani od srede do subote.
U međuvremenu, najnovija vest je da je Svetska banka zamrzla avganistanske projekte. Naime, ta institucija je obustavila četiri projekta u Avganistanu, vredna 600 miliona dolara, zbog odluke vladajućih islamističkih lidera u zemlji da se devojčicama zabrani povratak u državne srednje škole.
Specijalizovane agencije Ujedinjenih nacija pripremile su projekte čije bi se spovođenje finansiralo iz ponovo uspostavljenog fonda za obnovu Avganistana (ARTF), sa ciljem podrške programima u poljoprivredi, obrazovanju, zdravstvu i životnom standardu.
Video: Dolores je mama i preduzetnica: Okrenite fokus na sebe i znajte da to nije sebično
(Telegraf Biznis)
Video: Koliko je bojkot velikih trgovinskih lanaca bio uspešan?!
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Bgjug
Zaostali ljudi
Podelite komentar
Slavko
Zasto im lopovi ne vrate pare,ko prisiljava po Evropi nosenje i pokrivanje delova tela
Podelite komentar
goća lugano
Fanatizam
Podelite komentar