Pljevaljski rudnik izvoziće Srbiji 500 tona uglja dnevno
Kalorijska vrednost uglja za koju je EPS zainteresovan kreće se od 7.500
Rudnik uglja Pljevlja i Elektroprivreda Srbije uspostavili su saradnju koja podrazumeva isporuku Srbiji oko 500 tona uglja dnevno, potvrđeno je Tanjugu u EPS-u.
Dogovor su na sastanku u Beogradu, 31. marta, postigli v.d. direktora EPS-a Miroslav Tomašević i izvršni direktor Rudnika uglja Pljevlja Milan Lekić.
Kalorijska vrednost uglja za koju je EPS zainteresovan kreće se od 7.500 do 8.000 kJ/kg, prenosi CdM.
Kada je reč o ceni i transportu, te kategorije biće zvanično definisane u narednom periodu.
Izvršni direktor Lekić je rekao da cena svakako neće biti manja u odnosu na postojeću cenu po kojoj se ugalj distribuira Termoelektrani Pljevlja (TEP), iako je reč o uglju manjeg kvaliteta u odnosu na onaj koji se isporučuje TEP, te da će troškovi transporta u potpunosti pasti na teret EPS-a.
"Tokom ove kalendarske godine načelno je dogovoreno da se isporuči oko 300.000 tona uglja, sa tendencijom da ta količina ubuduće bude povećana. Dogovoreno je da Rudnik uglja Pljevlja u narednom periodu formira cenu i da se podrobnije definišu svi elementi saradnje. Prema određenim pretpostavkama, u planu je da se na dnevnom nivou isporučuje oko 500 tona uglja", naveo je Lekić.
Kako je dodao, troškovi transporta prema Prijepolju ili Lazarevcu, u zavisnosti od definitivne odluke gde će biti distribuiran ugalj, biće u potpunosti pokriveni od strane EPS-a.
(Telegraf Biznis)
Video: Edina je najmlađa vlasnica škole jahanja u Srbiji
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Super Brundo
Nas se ne kopa zaslugom stranackog javasluka.Malo malo pa pozar u Kolubari.
Podelite komentar
Kolovrat
Relaciju rudnik Pljevlja -Kolovrat gde se nalazi teretna zeleznicka stanica moze se prevoziti samo kamionima. Put Kolovrat do Pljevalja nije bas u idealnom stanju a bice jos manje idealan kada krene transport uglja. I taj transport placaju potrosaci iz Srbije.
Podelite komentar
Дража
Страшно! Толики рудници у Србији, толико благо у Војводини и све продато и уништено! Џаба ти путеви и фабрике кад нестане хране и грејања!
Podelite komentar