![Bertex Bertex](https://xdn.tf.rs/2022/12/21/bertex-670x447.jpg)
Radnicama Berteksa konačno isplaćena sva dugovanja: Ministar Basta urgirao
Na zahtev ministra privrede, Radeta Baste, turska kompanija BERTEKS TEXTILE koja je poslovala u Kragujevcu, izvršila je obaveze prema 98 zaposlenih u fabrici kojima je dugovala zarade, otpremnine i naknadu za prevoz za mesece avgust, septembar i oktobar.
Ta kompanija je 16. decembra potvrdila Ministarstvu privrede da je otpuštenim radnicama, kao što je i obećano ministru Basti, isplatila sva zaostala dugovanja.
"Poštovani, ovim dokumentom potvrđujemo da je izmirena kompletna obaveza za zarade prema zaposlenim radnicama Berteksa za mesece avgust, septembar i oktobar, kao i da su otpremnine i prevoz za mesece avgust, septembar i oktobar isplaćene u celosti", navela je turska kompanija.
Ukupno je isplaćeno više od 7.932.000 dinara.
Berteks, koji je sa radom u Kragujevcu počeo 2017. godine, bio je prinuđen da zatvori fabriku usled smanjenog broja porudžbina od stalnih kupaca i posledica globalne krize.
![Bertex Bertex](https://xdn.tf.rs/2022/12/21/berteks-izvod-460x0.jpg)
Video: Žene su zakon dobija sve veću podršku
(Telegraf Biznis)
Video: Lučić: Telekom će imati manje troškove za sportske sadržaje,dolazak PPF važan za SRB
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.