Vreme čitanja: oko 2 min.
“Vratili smo brodove u Zemun”: Otvoreno novo pristanište u Beogradu
Vreme čitanja: oko 2 min.
Vesić je istakao da će uskoro biti objavljena sledeća lokacija za novu pristanište u Beogradu
"Imamo devet pristaništa, dva na Savi i sedam na Dunavu. Ovo je naše drugo pristanište u Beogradu, ali prvo beogradsko pristanište na Dunavu", istakao je ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić povodom otvaranja međunarodnog pristaništa u Zemunu "Pristan".
- Pristanište u Sremskoj Mitrovici je otvoreno, završavamo u Šapcu i stvorili smo uslove da imamo domaće linije između Beograda, Sremske Mitrovice i Šapca - dodao je ministar.
Inače, pristaništa na Dunavu imamo u sledećim gradovima: Novi Sad, Zemun, Smederevo, Kostolac, Golubac, Donji Milanovac i Kladovo.
U planu je izgradnja u Banastoru, Sremskim Karlovcima i Apatinu.
- Sve je to deo projekta "Zaplovimo Srbijom", kroz koji pokušavamo da iskoristimo naše reke - naglasio je Vesić.
Ministar je naglasio da smo treća po redu zemlja, kada je u pitanju broj stranih turista na rekama, nakon Austrije i Mađarske. Ali i da nismo koristili dovoljno potencijal reka.
- Prošle godine smo imali 1.419 kruzera i 135.000 putnika, na kraju avgusta smo na 122.000 putnika, što znači da nam je porast putnika 30 odsto u odnosu na prošlu godinu.
- Isuviše malo smo iskoristili naše reke. Zato pravimo čitavu mrežu, pred nama su veliki koraci i mnogo ulaganja u lučku infrastrukturu - istakao je Vesić.
Fabrika za preradu otpadnih voda
Ministar je istakao da je zagađenje Dunava i dalje veliki problem, ali da će to biti rešeno izgradnjom dve fabrike za otpadne vode.
- Mi kao grad svake godine u Dunav "sipamo" zapreminu otpadnih voda ekvivalentnu zapremini 60.000 olimpijskih bazena. Imamo preko 100 direktnih izliva u Savu i Dunav.
- Očekujem da ćemo naredne godine sa Evropskom unijom potpisati izgradnju fabrike za preradu otpadnih voda u Batajnici. Radimo na početku realizacije fabrike za preradu otpadnih voda u Velikom selu i uz pomoć te dve fabrike ukinućemo 95 izliva od 100 koliko ih ima. To će biti istorijska stvar za Beograd - zaključio je Vesić.
(Telegraf Biznis)
Video: Ovako do detalja izgleda rušenje nekada čuvenog hotela: Zbogom Jugoslavijo
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
...
Jos kad bi napravili recni prevoz za Beograd sa par stanica,bilo bi sjajno.
Podelite komentar
Boža zemunac
Alo.Vi koji ne znate, ZEMUN JE GRAD.
Podelite komentar
DonKyo
Ovo nije u Beogradu vec u Zemunu, cim pre to shvati, bice i njemu lakse
Podelite komentar