“Budućnost poslovanja sa EU će biti zelena ili je neće ni biti”: Izazovi za očuvanje konkurentnosti privrede
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Душан
Неће је бити, изгледа...
Слађана Точиловац Шаљић
Важно је се Србија укључила у све процесе који се тичу зелене транзиције. То је процес, који ће по фазама довести до заједничких циљева са осталим партнерима. Пре свега у Европи, јер еко систем нам је заједнички. Превише је било изазова на које Србија није имала утицаја, попут енергетске кризе и сукоба у свету и пандемије. Важно је да се настави одговорна економска политика, да привреда буде у стабилном расту као и животни стандард грађана. А то се постиже и повећањем ДСИ и пројектима попут Експо 2027. Пожељно би било да се оснује развојна банка која би се бавила побољшањем услова за финансирање у области зелене транзиције. Али за то је неопходна огромна новчана база која не би задирала у буџет или реметила фискалну политику. Сва улагања би морала структурално да се дефинишу, можда чак и неким посебним законом.