"Veštačka inteligencija neće zameniti ljude, već samo one koji ne umeju da je koriste"

Aleksandar Nikolić održao je panel "Revolucionisanje angažovanja kupaca: Budućnost Ai Chatbot-a u razgovornom marketingu" na Forumu naprednih tehnologija u Nišu

Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:

  • Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
  • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
  • Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
  • Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
  • Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
  • Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
  • NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
Ime je obavezno
E-mail adresa je obavezna
E-mail adresa nije ispravna
*otkucano <%commentCount%> od ukupno <% maxCommentCount %> karaktera
Komentar je obavezan

<% message.text %>

Komentari

  • Слађана Точиловац Шаљић

    13. jun 2024 | 18:07

    Не разумем чему журба. Зашто мора одговор одмах, зашто све информације одмах, зашто све и сада. Карактеристика човека је промишљање, емоције, сагледавање. АИ можда у истој секунди пружи исправан одговор, али лош дугорочно гледано. АИ нема и не може да има визију. И пре бих се сложила са гувернером НБС да човек у свакој професији и уопште мора да остане главни фактор. АИ је алат који може да помогне и олакша многе процесе. Али управо оно што је креативно, инстиктивно и визионарско упућује на људски капацитет. Живот има свој ток и своје путеве. Свако људско биће такође. Нити је човек нити је живот скуп података. Подаци су црвено слово када је у питању анализа , статистика, пројекција. Али ко је могао да пре пандемије пројектује и разуме осећања људи , њихову жељу за преживљавањем такве ситуације , однос према затварањима, социјалну дистанцу , однос према вакцинацији и милион других чисто хуманих реакција. Нико. Просто човек је и као индивидуа и као део шире заједнице осетљиво биће. И та осетљивост је драгоцена. Из ње учимо. Ми нисмо програмирани тако да ни свет не може да функционише на такав начин. Ни школовање ни бизнис ни стваралаштво ни венчање. Тамо где АИ заиста унапређује процесе рада или повећава безбедност услуга има смисла и потребе да се примењује и користи. Али треба оставити слободан простор човеку за промишљање.

  • Bojan Babic

    13. jun 2024 | 16:42

    Izuzetno dobar članak ! Već 25 godina radim u IT sektoru i bio sam dosta skeptičan kada se pojavio AI, međutim vremenom sam ga "usvojio" kao tehnološko rešenje upravo kroz ChatGPT. Sada kada ga uveliko koristim on mi omogućava brži i efikasniji menadžment informacijama kao i precizne odgovore na kompleksna pitanja. Ne treba biti krut prema novim tehnologijama jer Srbija je zemlja koja se ubrzano razvija. Mišljenja sam da je to budućnost koja je već tu i da će novijim generacijama IT stručnjaka AI biti "desna ruka" kao i običnim ljudima u svakodnevnim poslovnim izazovima.