Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Nebojsa
Taj sporazum je odlicno ispregovaran, za kinesku stranu. Ko god ga je sastavljao nije mogao to bolje da odradi kako bi kineski izvoznici bili zadovoljni. Kod nas, kada se bude uozbiljila proizvodnja, unapredila poljoprivreda, ukinilo reketiranje i provizija koju uzimaju oni koji bi trebalo da rade svoj posao, za platu koju primaju od nasih clanarina koje im uplacujemo redovno. Za uzvrat nam se nude ugovori u kojima je, bez imalo stida i srama, odredjuje procenat koji moramo da platimo u robi, ako zelimo da izvozimo za Kinu preko onoga koga mi placamo i kojem dajemo platu. Kada se sve to bude resilo, mozemo se nadati ozbiljnom izvozu iz Srbije u Kinu.