Seljački je ostatke hrane iz restorana nositi kući: Srpske mreže gore zbog izjave, na sreću, ne misle svi tako
Jedna naizgled bezazlena objava na društvenim mrežama izazvala je žustru raspravu o tome da li je nošenje hrane iz restorana kući "blam" ili sasvim normalna stvar. Sve je počelo komentarom osobe koja je napisala:
- Nisu mi jasni ljudi koji hranu iz restorana koju nisu pojeli spakuju i ponesu kući. Prva stvar - naruči koliko možeš da pojedeš, druga stvar - i ako nisi sve pojeo, nema potrebe da se blamiraš i da nosiš kući. Nećeš se obogatiti za 100 grama mesa, ali hoćeš ispasti seljak - poručila je jedna korisnica.
Međutim, ubrzo je usledio neočekivan odgovor koji je zaintrigirao mnoge:
- Ja hranu koju ne pojedem kod kuće spakujem i donesem u restoran i naručim samo kiselu.
Ovaj duhoviti komentar pokrenuo je lavinu reakcija. Mnogi su stali u odbranu prakse nošenja hrane, ističući kako je to sasvim uobičajeno u svetu, dok su se neki osvrnuli na "malograđanski mentalitet" u vezi sa ovom temom.
"Gde ste to čuli da ispadneš seljak? Svuda na Zapadu najnormalnije je da poneseš ono što nisi pojeo, a platio si. Slabo idete po restoranima ako tvrdite da se može 'naručiti koliko možeš da pojedeš", glasio je jedan od komentara.
Drugi su situaciju posmatrali kroz prizmu ironije:
"U pravu ste, ja uvek naručim minimum dve porcije da bih bar jednu celu ostavila, jer volim da se zna da sam gradsko dete i gospođa".
Međutim, većina je bila jasna u stavu da nije sramota poneti ono što ste platili.
"Nije blamiranje nositi kući hranu koju si platio… a porcije određuje restoran. Ako ste zarobljeni malograđanskim mentalitetom šta je blam, a šta ne, ne zarobljavajte i druge."
Jedan komentar je situaciju dodatno osvetlio iz globalne perspektive:
"Da vidite samo koliko miliona 'seljaka' na Manhattanu plaćeno nosi kući. A vas je blam u Pampukovcu.
(Telegraf Biznis)
Video: Snimak iz drona brze saobraćajnice Šabac - Loznica
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Sindrom siromaštva
Sramota je jer nas podseća na siromaštvo. Na bogatom Zapadu to je normalno. Platio si, tvoje je. Ali, sirotinju to podseća na siromaštvo I bedu I to dolazi od sindroma siromaštva i kompleksa koje proizilazi odatle.
Podelite komentar