Seljački je ostatke hrane iz restorana nositi kući: Srpske mreže gore zbog izjave, na sreću, ne misle svi tako

   ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Jedna naizgled bezazlena objava na društvenim mrežama izazvala je žustru raspravu o tome da li je nošenje hrane iz restorana kući "blam" ili sasvim normalna stvar. Sve je počelo komentarom osobe koja je napisala:

- Nisu mi jasni ljudi koji hranu iz restorana koju nisu pojeli spakuju i ponesu kući. Prva stvar - naruči koliko možeš da pojedeš, druga stvar - i ako nisi sve pojeo, nema potrebe da se blamiraš i da nosiš kući. Nećeš se obogatiti za 100 grama mesa, ali hoćeš ispasti seljak - poručila je jedna korisnica.

Međutim, ubrzo je usledio neočekivan odgovor koji je zaintrigirao mnoge:

- Ja hranu koju ne pojedem kod kuće spakujem i donesem u restoran i naručim samo kiselu.

Ovaj duhoviti komentar pokrenuo je lavinu reakcija. Mnogi su stali u odbranu prakse nošenja hrane, ističući kako je to sasvim uobičajeno u svetu, dok su se neki osvrnuli na "malograđanski mentalitet" u vezi sa ovom temom.

"Gde ste to čuli da ispadneš seljak? Svuda na Zapadu najnormalnije je da poneseš ono što nisi pojeo, a platio si. Slabo idete po restoranima ako tvrdite da se može 'naručiti koliko možeš da pojedeš", glasio je jedan od komentara.

Drugi su situaciju posmatrali kroz prizmu ironije:

"U pravu ste, ja uvek naručim minimum dve porcije da bih bar jednu celu ostavila, jer volim da se zna da sam gradsko dete i gospođa".

Međutim, većina je bila jasna u stavu da nije sramota poneti ono što ste platili.

"Nije blamiranje nositi kući hranu koju si platio… a porcije određuje restoran. Ako ste zarobljeni malograđanskim mentalitetom šta je blam, a šta ne, ne zarobljavajte i druge."

Jedan komentar je situaciju dodatno osvetlio iz globalne perspektive:

"Da vidite samo koliko miliona 'seljaka' na Manhattanu plaćeno nosi kući. A vas je blam u Pampukovcu.

(Telegraf Biznis)

Video: Snimak iz drona brze saobraćajnice Šabac - Loznica

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Sindrom siromaštva

    2. decembar 2024 | 17:08

    Sramota je jer nas podseća na siromaštvo. Na bogatom Zapadu to je normalno. Platio si, tvoje je. Ali, sirotinju to podseća na siromaštvo I bedu I to dolazi od sindroma siromaštva i kompleksa koje proizilazi odatle.

  • Eur: <% exchange.eur %>
  • Usd: <% exchange.usd %>