
Bitkoin skočio 11 odsto, iako voda navire u pukotine Sjedinjenih Država
Kripto tržišta su ojačala u četvrtak, 16. februara, prkoseći tako oštrijem regulatornom stavu američke vlade.
Bitkoin je porastao za 11 procenata, na 24.655,94 dolara, dok je eter porastao za više od 8 odsto, na 1.684,59 dolara, prema CoinDesk-u.
Vrednost celokupnog tržišta kriptovaluta porasla je za više od 84,8 milijardi dolara u 24 sata pre 3:39 ujutro, po istočnom vremenu, piše CNBC.
Postoje "sve snažnije naznake da je tržište pretrpelo dno prošlog novembra i da je postalo bikovsko", rekao je za ovaj medij Vidžaj Ajar, potpredsednik za korporativni razvoj i međunarodni razvoj u kripto berzi Luno.
- Ovde dobijamo na zamahu i sve loše vesti se odbijaju, što je tipičan znak da tržište veruje da je najgore prošlo - napominje.
Podseća se da su kripto tržišta bila na ivici ranije ove nedelje, nakon pojačanog nadzora regulatora od strane američkih vlasti o digitalnim valutama.
U ponedeljak je Ministarstvo za finansijske usluge države Njujork reklo Paksosu, tehnološkoj kompaniji, da prestane da kuje nove stejblkoine.
S druge strane, u ekonomskom svetu Sjedinjenih Država vlada sve veća napetost, što su potvrdili i predsednik Džo Bajden, i resorna ministarka, Dženet Jelen.
Video: Srbi ne misle o hrani kad su na poslu: Šta da vi naručite da jedete kad kolege traže picu?
(Telegraf Biznis)
Video: Veliko interesovanje građana za turističke vaučere koje daje Pošta Srbije
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Nft
Idemo samo jako.
Podelite komentar