Srpski Menhetn nepobediv: Gužva, "načičkane" zgrade, nemoguće naći parking mesto, a cene samo rastu
Više puta smo pisali o tome da je Vračar poput njujorškog bisera - Menhetn, i to ne samo zbog urbanizacije, zabave, široke ponude, ulica pokrivenih krošnjama, ekskluzivnosti i modernih zgrada, već i zbog paprenih cena za stanovanje.
Ovaj deo prestonice nastavlja da dominira, tj. da biva najtraženiji. Neimar, Čubura, Kalenić i Krunski venac, samo su neki od popularnih delova Vračara, ali svakako treba istaći i Englezovac, Savinac, potom Pašino brdo, Cvetni trg, Crveni krst.
Oko Braničevske, Krunske, Nebojšine, ali Makenzijeve, odnosno Ulice Kralja Milana - tradicionalno je najveća "gužva", odnosno oduvek je prestiž živeti u njima. Zapravo, Krunska važi za jednu od najlepših, ali i najskupljih ulica u Beogradu.
Upravo tu se cene po kvadratu trenutno kreću na nivou od 2.300 do skoro 3.000 evra, prema podacima sa renomiranih domaćih sajtova za nekretnine, dok su u Nebojšinoj i Braničevskoj cene u rasponu od 2.500 do 2.800 evra.
Ako želite da budete blizu gradu, Kalenić pijaci, ali i okolnim ulicama Vračara - a opet želite da uštedite prilikom kupovine stana - možda je mudra odluka da tražite stan na Crvenom krstu. Tu su cene nešto niže, idu već od 1.600 evra.
Naravno, ponovo sve zavisi šta tražite: pozicioniranost, spratnost, zgrada za garažnim mestima, kvadratura, obezbeđenje itd.
Cena po kvadratu za Pašino brdo je do 2.200 evra, dok su cene ubedljivo najveće oko Hrama Svetog Save. Konkretno u Mačvanskoj ulici cifre idu od 2.450 do čak 3.100 evra.
Ako tražite garsonjere i generalno manji stan, njih ćete najpre pronaći u Njegoševoj, gde je prosečna cena po kvadratu oko 2.400/2.500 evra.
U ovom delu grada su, takođe, veoma tražene garaže za parkiranje, jer je opšte poznato koliko problem predstavlja ta stavka. U tom slučaju, cene izdavanja su od 100 do 200 evra, a za prodaju do čak 20.000 evra, pa i više.
Video: Stan u Beogradu ili na Zlatiboru: Šta je isplativije i unosnije?
(Telegraf Biznis)
Video: Ovako do detalja izgleda rušenje nekada čuvenog hotela: Zbogom Jugoslavijo
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Alex
Ima neuporedivo boljih lokacija.
Podelite komentar
DARKO 100%
Kakva je to magla u pozadini i smog,nista se nevidi,bitno je reci ja sam Beogradjanin ,prava gospoda nigde u svetu nikad ne stanuju u centru svi su izmaknuti na pola sata,sat autom od grada
Podelite komentar
Nikola
Dzabe da mi daju nikad tamo ne bih ziveo! Uzas
Podelite komentar