≫ 

10 meseci ne plaća kiriju, a gazdarica ne može da je izbaci iz stana: "Ništa ne mogu da uradim"

 ≫ 

Negde su stanari prrilično zaštićeni propisima (ili pogrešnim tumačenjima istih)

Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:

  • Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
  • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
  • Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
  • Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
  • Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
  • Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
  • NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
Odgovor na komentar korisnika Ds
Ime je obavezno
E-mail adresa je obavezna
E-mail adresa nije ispravna
*otkucano <%commentCount%> od ukupno <% maxCommentCount %> karaktera
Komentar je obavezan

<% message.text %>

Komentari

  • Larva

    29. mart 2023 | 09:24

    Greska vlasnika je da su prijavili prebivaliste podstanara na nekretninu koju izdaju, to radi samo neko ko je totalno neinformisan ili zaista id****. U tom trenutku, bez obzira da li ima ugovora i sta pise u ugovoru (otkazni rok, itd.) podstanar dobija veca prava od vlasnika i prakticno stan postaje njegov u smislu uzivanja (naravno ne u smislu vlasnistva). Ukoliko ima dobrog advokata moze da uziva u stanu par godina besplatno. Svako iskljucivanje vode ili struje smatra se smetanjem poseda kao i izbacivanje silom, advokat momentalno predaje zahtev sudu i nakon 48 sati podstanar u pratnji policije ulazi u svoj stan (jer je dobio pravo uzivanja koje je jace od prava vlasnistva) ili sud nalaze da se prikljuci struja, pa ako vlasnik nece onda EDB to radi o trosku vlasnika. Plus krivicna prijava za smetanje poseda. Jedini nacin je da takvog podstanara delozira policija pravosnaznom sudskom odlukom. Obicno on tada napravi i ogromnu stetu jer uglavnom nema nista na svoje ime pa ne moze nista ni da se naplati. Jedini nacin izdavanja nekretnine u Srbiji koji ne nosi ovakve rizike je 100% sve na crno da ne postoji nijedan materijalni dokaz da osoba zivi u tom stanu (cak ni internet na njegovo ime). Onda se moze izbaciti silom i u slucaju bilo kakvog spora optuziti za pljacku. Teoretski on moze da pokusa da dokazuje da je bio u posedu ali izjava svedoka se lako obara na sudu (rec Pere protiv reci Zike) ali nema osnova da MUP reaguje i silom ga vrati u stan (tzv. privremena mera, to je nabitnije). Takodje je bitno da je bar 1 clan porodice vlasnika prijavljen na toj adresi (prebivaliste) u slucaju spora (mada je verovatnoca mala da do njega uopste i dodje). Ovde su vlasnici izigrani, podstanar ih je navukao na prijavu prebivalista i tu je game over.

  • Ds

    29. mart 2023 | 07:25

    Glupi anglosaksonci i njihova demokratija

  • zoran

    28. mart 2023 | 14:23

    Ne razumem.Da se neko useli u moju kucu,ili da ne placa kiriju mesecima,mnogo bi bilo 5 minuta pa da vise nije u mojoj kuci.