Rade za zvanično "najvredniji svetski brend", a jedva sastavljaju kraj sa krajem
Ironija ili šta li je, ali ovih dana se opet zahuktava atmosfera u Amazonu, jer su radnici mizerno plaćeni, iako rade za "najvredniji brend na svetu" - barem prema oceni Brand Finance Global 500 za 2023. godinu.
Oko 350 zaposlenih u skladištu američkog internet trgovca, u Koventriju (Velika Britanija), najavilo je štrajkove za 28. februar, 2. mart i, potom, u period od 13. do 17. marta, zahtevajući veće plate, objavio je sindikat GMB.
Amanda Giring iz GMB-a kaže kako spremnost na štrajk pokazuje bes radnika.
- Oni rade za jednu od najbogatijih kompanija na svetu, ali moraju da rade ceo dan kako bi preživeli - naglasila je sindikalka, a prenosi dpa.
Dodala je i da rukovodioci u Amazonu mogu da zaustave štrajk time što će "početi da pregovaraju sa radnicima o odgovarajućem povećanju plata".
Prema izveštavanju dpa, radnici u Britaniji traže 15 funti ili 16,98 evra po satu.
Podseća se i da su članovi sindikata GMB, zaposleni u magacinu Amazona, u januaru organizovali prvi štrajk u Britaniji, a neki od njih su tada rekli kako se "roboti u skladištu tretiraju bolje nego ljudi".
Tada se oglasila i kompanija, rekavši kako u štrajku učestvuje "samo mali deo radne snage", te da su nudili konkurentne plate u rasponu između 10,50 funti (11,89 €) i 11,45 funti (12,96 €) na sat.
Dodaju i da je to povećanje minimalne satnice iz 2018, za 29 odsto.
Video: Štrajk u italijanskoj ispostavi Amazona: Ljuti jer ih kompanija ne štiti od korone
(Telegraf Biznis)
Video: Ministarka energetike Dubravka Đedović Handanović se oglasila nakon vanredne sednice Vlade Srbije
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
pera
napustite posao i rjesen problem
Podelite komentar