Na Braču je otvoren raj za one koji kampuju: Ima bazen, masaže, bar na plaži, tuš za kućne ljubimce
Kamp ima 14 modernih mobilnih kućica i 32 prostrane parcele za kampere i šatore
U uvali Babin Laz, samo dva kilometra od mesta Supetar na ostrvu Brač (Hrvatska), polovinom juna počeo je sa radom Boutique Camping Bunja.
Tako će od ove sezone Supetar imati mali "boutique" kamp s četiri zvezdice, piše Jutarnji list. Zanimljivo je da su investitori, a radi se o investiciji vrednoj dva miliona evra, tri žene preduzetnice: Maja Šesnić, Tomislava Špirelja i Lana Iviček.
Kod gradnje kampa veliku ulogu odigrala je majka jedne od njih, koja je vodila sve građevinske radove, a podršku su im pružili i ostali članovi porodice.
Odmor po meri
Lana i Tomislava su završile ekonomiju, a Maja arheologiju i istoriju umetnosti. Iako ima čak šestoro dece, Maja radi punom parom kada je reč o razvoju kampa. Tomislava ima dvoje dece, a Lana jedno.
Kamp ima 14 modernih mobilnih kućica i 32 prostrane parcele za kampere i šatore, od kojih najveće, one luksuzne, zauzimaju površinu od 80 do 130 m2, dok su "comfort" parcele - površine od 60 do 80 metara kvadratnih.
Sve parcele imaju struju, vodu i odvod sive vode. Ovo je jedini kamp na Braču koji ima biološki prečišćivač vode.
Osim "beach" bara, masaže na plaži i slatkovodnog bazena, u ponudi su i dečje igralište, rentiranje bicikla, kajaka… Sačuvani su borovi stari nekoliko vekova, zatim masline i mediteransko zelenilo, a gotovo svi pregradni zidovi su od prirodnog kamena.
Bazen ima ugrejanu vodu, kako bi posao mogao da se odvija maltene cele godine. Trebalo je da prođe punih 5 godina, kako bi ove kreativne Hrvatice realizovale svoju ideju. Treba napomenuti i da mobilne kućice imaju podno grejanje. Kako kažu, dosta energije dobijaju iz obnovljivih izvora.
Njihova ambicija je da kamp bude funkcionalan preko cele godine, a ne samo u sezoni. Što se tiče realizacije projekta, lokalne vlasti su im, kako kažu, bile naklonjene. Svi izvođači radova su s Brača.
Inače, one i same obožavaju da kampuju, i jednom kada su se upustile u tu avanturu, više nikada nisu bukirale hotel ili apartman. Kamp je trebalo da bude otvoren prošle godine, ali su nailazile na pravne prepreke i nesporazum s bankom, te su na kraju odustale od kredita i same pribavile sredstva.
- Propustile smo prošlu sezonu koja je bila izuzetna. Ova je, s druge strane, veoma stresna - naglašava Tomislava Špirelja, i navodi da se ne bi upuštala u sve ovo, da je znala da će prva godina proći neslavno. Ipak, sigurnost joj uliva suprugov posao, koji se uspešno odvija uprkos krizi.
Kakve su cene?
Dodaje da sada pokušavaju da raznim akcijama dođu do domaćih gostiju.
- Provoditi odmor u kampu je stil življenja. Gostima odavno nije motiv jeftiniji smeštaj. U našem kampu postoji čak i tuš za kućne ljubimce. Vlasnici kućnih ljubimaca su veoma zahtevni, ali ako im ljubimac ima sve potrebno na letovanju, onda su prezadovoljni - napominje Špirelja.
Iako je finansijski stručnjak, kaže da još uvek nema nikakvu predstavu o tome kako bi se ova godina mogla završiti. Za sada su se fokusirale na buking i kanale promocije i prodaje.
- Radili smo istraživanje drugih kampova s četiri zvezdice i na osnovu toga smo odredili cene. Ostavili smo te cene i za ovu godinu i ne mislimo da ih spuštamo. Međutim, sada češće imamo akcijske ponude - kaže Lana Iviček.
Cena zakupa mobilne kućice ide od 65 do 190 evra. U njima je trenutno oko 60 odsto lokalnog stanovništva.
(Telegraf Biznis)