EK odobrila pripajanje Petrohemije NIS-u: "Nema problema u vezi sa konkurentnošću tržišta"
0
0
Namera je analizirana u okviru pojednostavljenog postupka revizije spajanja
Foto: pixabay.com
Evropska komisija je u skladu sa Uredbom o spajanju EU odobrila pripajanje Petrohemije Pančevo (HIPP) Naftnoj industriji Srbije (NIS).
U saopštenju Evropske komisije se objašnjava da je HIPP petrohemijska kompanija aktivna u proizvodnji i distribuciji proizvoda kao što su etilen, polietilen i sintetička guma, a da je NIS energetska kompanija.
Teme za vas
Kupio polovne mokasine za 30 evra, ispostavilo se da su pravo blago, mnogo više od starog para cipela
Džefri Epštajn je kupio nameštaj iz Srbije! Direktor kompanije ABBA Design potvrdio, "uspešno je realizovano!"
Evropska komisija je zaključila da predloženo spajanje ne bi izazvalo probleme u vezi sa konkurentnošću tržišta s obzirom na umerenu kombinovanu tržišnu poziciju kompanija, koja je rezultat predložene transakcije.
Namera je analizirana u okviru pojednostavljenog postupka revizije spajanja, dodaje se u saopštenju.
(Telegraf Biznis)