Ekspresno uklonjen i Parler, alternativa Tviteru
3
4
Parler je pokrenut pre dve godine i potao je postao utočište za sve ljude kojima su profili suspendovani na ostalim popularnim društvenim mrežama
Foto: Shutterstock
Epl je zapretio da će ukloniti društvenu mrežu Parler iz svog App Storea ako ona ubrzo ne izmeni svoje politike o ublažavanju sadržaja.
Teme za vas
Prolećni mrazovi do 10. maja: Stručnjak o šansama najskupljeg domaćeg voća, prinos može pasti i 30 odsto
Stigla je odluka: Evo kome će pripasti zlato koje je radnik pronašao jesenas dok je kosio travu
Parler je društvena mreža na koju su "izbegli" mnogi koji podržavaju američkog predsednika Donalda Trmpa nakon što su im suspendovali profili na ostalim društvenim mrežama poput Tvitera u sklopu politika ublažavanja sadržaja.
I dok je Epl postavio rok od 24 sata, Afabetov Gugl je u međuvremenu već uklonio Parler aplikaciju iz svog Play Storea sve dok ta društvena mreža znatno ne ublaži svoj sadržaj.
U saopštenju od petka, Gugl je objavio da se na Parleru objavljuju postovi u kojima se traži "podsticanje na nastavak nasilja u SAD-u".
(Telegraf Biznis)