Da li je u Srbiji moguća komunikacija bez stresa, i šta da rade radnici kad se firma proda?
Naš današnji gost je Lela Saković. Ona je magistar nauka u oblasti ljudskih resursa. Osnivač je edukativnog centra „Poslovna komunikacija – može i bez stresa“
U novoj epizodi druge sezone podcasta "Kako si na poslu" razgovaramo o tome da li je u našoj zemlji moguća poslovna komunikacija bez stresa, ali i kako se uspešno prolazi period akvizicije u nekoj kompaniji, čemu su radnici sa ovih prostora često svedočili.
Ovo je mesto gde razgovaramo o tome kako da budemo srećni i zdravi na poslu bez obzira na to gde i šta radimo. Cilj nam je da više govorimo o tome koliko je važno da budemo dobro dok radimo i da damo konkretne i korisne predloge kako da održimo fizičko i psihičko zdravlje.
Naš današnji gost je Lela Saković. Ona je magistar nauka u oblasti ljudskih resursa sa aspekta socijalne psihologije. Osnivač i urednica portala "Sve o osiguranju". Organizovala brojne međunarodne konferencije. Ima dugogodišnje iskustvo u ekonomskom novinarstvu.
Osnivač je Edukativnog centra „Poslovna komunikacija – može i bez stresa“, i ekspert za izradu dugoročne komunikacione strategije, osmišljavanje i realizaciju PR aktivnosti.
Autorka je i stručne knjige “Komunikacija, stres i produktivnost”.
Lela nam u razgovoru otrkiv da li je danas u Srbiji moguća poslovna komunikacija bez stresa.
Pričamo o tome i da li je mit da pojedini menadžeri doziraju stres kod svojih zaposlenih kako bi održali kontrolu.
Objašnjava nam kada dolazi do stresa i manjka produktivnosti, odnosno koji je to momenat u poslovnom okruženju koji "ode predaleko".
Razgovarale smo i o drugoj važnoj temi, a to je komunikacija prilikom akvizija. One utiču na ljude u kompaniji sa ove ili one strane, direktore, osnivače, ali i na radnike.
U Srbiji smo prošli mnoge akvizije, ranije tokom privatizacije, a danas prilikom ukrupnjavanja tržišta, kao i dolaska kompanija sa stranim kapitalom.
Lela nam opisuje koji se sve procesi odvijaju, odnosno kako zaposeleni raguju na iste, ali i da li postoje li mehanizimi kako prevazići taj period.
Priča nam koje posledice može da prouzrokuje "loše sprovedena akvizija", odnosno, nedovoljno iskomunicirana.
Za kraj nam daje savete kako poboljšati poslovnu komuniaciju, ali i šta slušati, čitati, gledati...
Celu epizodu pogledajte na početku teksta.
Pratite "Kako si na poslu" podcast i na Youtube, Spotifaj, Epl i Gugl platformama:
RSS i Google: Kako si na poslu
YT
Spotifaj
(Telegraf Biznis)
Video: Ovako do detalja izgleda rušenje nekada čuvenog hotela: Zbogom Jugoslavijo
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Milorad
Sto Srbin ili Srpkinja moze uraditi Srbinu pogotovu oni ili one na rukovodecim mestima, to ne moze ni jedan tudjinac, mobinzi su svakodnevni.
Podelite komentar
Vapaj
Gde je siromasan urusen sistem i polupismenost naroda- STRES je glavni domacin😪
Podelite komentar