Prelazak na čistu energiju nije moguć bez ključnih minerala: Da li rudarenje može da bude "zeleno"?
≫
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Miko
Moze i energija bi bila mnogo jeftinija. Potrebno je instalirati uvelicavajuca stakla velikih dimenzija koja ce visestruko pojačati sunce u energiju i usmeravati ih osmisljene i napravljene primopredajne Masine za takvu energiju i tako obezbedi Ogromne količine energije.
Слађана Точиловац Шаљић
Потребна је озбиљна и неутрална студија процене утицаја на животну средину и примена технологија које се користе у скандинавским земљама. Кадарот је ексклузивни минерал, али технологија експлоатације је најважнија због утицаја на природно окружење. Зато и јесу потребне консултације са ЕК. Србија заиста може да оствари фантастичан затворени циклус у преласку на обновљиве изворе енергије, јер би покрила и сопствене потребе у аутомобилској индустрији. Мислим да сама компанија Рио Тинто није адекватан партнер за овај подухват и да Влада Србије није погрешила што је тада обуставила пројекат Јадар. Сигурна сам да европске компаније имају вишу свест и одговорност у том смислу. Или америчке. Али Европа у сваком случају има и корист и одговорност с обзиром да би се експлоатација вршила на тлу Европе. А у процедури је закон против екоцида. Мата ако се он деси негде, то је трајна штета за природу и људе. Научна заједница треба да пружи одговоре , о могућности безбедне експлоатације ризичних минерала. Нико није луд да пропусти шансу за будућност. Али на безбедан начин.