Ova domaća planina ubrzano postaje top destinacija: Kuće već za 5.000 evra, prvi seoski eko-hostel
Dok svi pričaju o Zlatiboru, Kopaoniku i Tari, još jedna domaća planina ima veliki, ali pomalo skriveni potencijal - a to je Bukulja.
Ona je "biser" Aranđelovca, ali i Šumadije generalno. Njen turistički potencijal počeo je da jača kada su posetioci krenuli da otkrivaju čari ovih delova Srbije, ali i zahvaljujući luksuznom hotelu smeštenom u centru Aranđelovca.
Biznis ture sa klijentima iz inostranstva ili zemlje, kao i tim bilding skupovi, sve više podrazumevaju atipičnu zabavu i edukaciju, druženje van grada i konferencijskih sala.
Sa druge strane, pandemija kovida-19 je dodatno podstakla ruralni turizam. Iako podavalski deo trenutno dominira, jer je ta planina najbliže Beogradu, a opet - dovoljno daleko da pronađete mir, i neke druge okupiraju pažnju naših građana.
Prednost Bukulje je što nije "na ceni" kao Kopaonik i Zlatibor, pa su samim tim - cene placeva, kuća i stanova niže. Udaljenost od glavnog grada Srbije je oko 79 km, a od Novog Sada oko 163 kilometra.
Kuća za manje od 20.000 evra
Da, moguće je naći vikendicu po toj ceni u krugu Aranđelovca. U jednom oglasu prodaje se kuća od oko 40 m2, za malo više od 19.000 evra, kao i plac na šest ari. Takođe, u ponudi je nekretnina koja zauzima 50-ak metara kvadratnih, kao i plac od 11 ari, po ceni od 17.500 evra.
Isto tako, prodaju se i dvaput manje kuće za duplo više novca. Ovaj deo Srbije je uređen, lokalci imaju i pristup velikom trgovinskom lancu, a tu je i prelepo jezero nadomak Bukulje. Osim toga, atrakcije kao što su bazeni, akva park, restorani, modne radnje - dodatno doprinose popularnosti mesta.
Ako malo detaljnije pogledate oglase, naići ćete i na kuću na prodaju za svega 8.000 evra. Nije sređena, ali ima 37 m2 i 5 ari placa. Verovali ili ne, prodaju se i vikendice za 5.000 evra, dakle, po ceni malo boljeg polovnog automobila.
Unikatni eko-hostel na selu
Nalazi se upravo pod Bukuljom, tačnije u Bukoviku, svega 2,5 km udaljenosti od Aranđelovca. U skladu sa ekološkim normama, Jelena Obradović je sa porodicom pokrenula hostel Branč. Upravo tu kompanije bukiraju svoje termine za tim bilding druženja, a takođe nude i usluge animacije dece i gostiju.
Prošle godine, Jelena je sa ćerkom Gabrijelom i njenom zaovom - Nevenkom, imala pune ruke posla. Neke porodice su im ostajale u hostelu čak tri meseca. Objekat nudi 18 kreveta, a sve je rađeno od recikliranih materijala.
Tri domaće preduzetnice su od prirode i lepote Bukulje napravile pravi trend: prave čak i poznate Branč šejkove, dakle, proširile su ponudu vremenom. To je jedan od dokaza kako se u Srbiji može pokrenuti profitabilan biznis, koji ne mora imati veze sa strogim centrom Beograda ili nekog većeg grada.
Video: Zmajevi pilići su najčudniji i među najskupljim na svetu
(Telegraf Biznis/B.Đ.)
Video: Vučić na otvaranju deonice Moravskog koridora: "Ovo je najbolji put u Srbiji, pišemo istoriju"
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Gordan
Arandjelovac je lep gradić.
Podelite komentar
Vreme
Za bezaniju od betona.Jos malo preostalo za prodaju.Kupi sad.,a prodaj petoduplo.
Podelite komentar