Jedna cena na polici druga na kasi: Poznati trgovinski lanac poslao poduže izvinjenje oštećenim kupcima
Nakon što se kupci trgovinskog lanca Mjuler (Müller) žalili kako su cene ispisane na pojedinim artiklima različite od onih koje su platili na kasi, oglasili su se iz poznate kompanije.
Na primer, na popularnoj igrici Super Mario piše cena od 49,99 evra a na blagajni je naplaćuju – 51,49 evra. Sličan slučaj bio je i sa slušalicama gde je na originalnoj Nemačkoj kutiji pisala cena od 20,99 evra, a na računu "redovna" 26,49 evra, a s "popustom" je naplaćeno 23,84 evra. Takođe, na kontroleru za Play Station 5, pisala je cena 79,99 evra, dok je prethodna bila 63,99 evra.
Nakon što je slučaj prijavljen Državnom inspektoratu, stigao je odgovor iz Mjulera. U saopštenju su potvrdili da su se artikli iz njihove ponude greškom naplaćivali skuplje, izrazili su žaljenje zbog tog propusta te se obvezali na povraćaj novca svojim kupcima.
U saopštenju kompanije upućenom kupcima navodi se sledeće:
Ovim putem želimo da se izvinimo zbog nastale situacije u kojoj je došlo do pogrešnog iskazivanja cene određenih proizvoda i dovođenja potrošača u zabludu, suprotno pravilima o zaštiti prava potrošača i zakonskim obvezama.
Kontrolom smo utvrdili mogućnost greške u označavanju cene određenih proizvoda, što je moglo prouzrokovati zabunu među kupcima i stvoriti netačnu percepciju o ceni tih proizvoda.
Naša kompanija žali zbog ove situacije i potvrđujemo da nije bilo namerne prevare s naše strane, već je reč o ljudskojogrešci usled velike frekvencije kupaca tokom božićnjeg perioda.
Kako bi se sprečile slične situacije u budućnosti, poduzeli smo sledeće mere:
1) Sprovodimo kontrolu označavanja cena kako bismo osigurali da svi proizvodi na našim prodajnim mestima imaju točne cene i da su u skladu sa važećim zakonodavstvom.
2) Organiziramo obuku za naše zaposlene kako bi se poboljšala njihova pažnja pri označavanju proizvoda, čime ćemo osigurati tačnost u komunikaciji s potrošačima.
Verujemo da će ove mere biti dovoljne kako bismo osigurali usklađenost sa svim zakonodavnim propisima i kako bismo očuvali poverenje naših potrošača.
Kod svih utvrđenih razlika, potrošač ima pravo na povraćaj novca koji će biti izvršen u celosti u iznosu razlike između iskazane cene na proizvodu i plaćene cene na kasi. Povraćaj je moguće napraviti na svim našim prodajnim mestima uz piloženi artikal i račun kako bi se utvrdila razlika u ceni. U slučaju gubitka računa, potrošač bi trebao da kontaktira prodajno mesto na kojem je obavljena kupovina i navede datum i vreme kupovine kako bi se mogla uraditi pretraga računa, prenosi Poslovni dnevnik.
(Telegraf Biznis)
Video: Šta je sve lakše preko eUprave?
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Goga
To je i kod nas masovna fora u trgovinama, izludi me to, čak sam doživela u idei na petlovom brdu da se šefovica raspravlja samnom, još sam ja kriva što oni nisu stigli da sklone akcijsju cenu doduše ovako je bilo, jedan red jafa keksa piše 105 dinara, ispod njega drugi red tog istog keksa samo cena čini mi se 125 ili 135,pitam ja šefovicu koja je cena od ove dve, kaže neznam, proveri na kasi, nismo mi dužni da znamo cene, ja u šoku, ali to je jedan apsolutno isti proizvod, spakovan u dva reda i dve cene, samo u maksiju mi se to nikada nije desilo, inače svuda je tako.
Podelite komentar
Slavko Prosic
Поштовани, код нас је та пракса уведена још пре годину дана у следећим маркетима: Универекспорту, Идеји, Роди...... Жалбе шефовима продавница не помаже. Тумачење касирки да се цене промену на каси, а остали запослени не стижу да промену на артиклима.
Podelite komentar
Nikola
Vole oni tako da rade,pa,ako prođe-prođe.Nažalost nisu jedini.
Podelite komentar