Prodat srpski Nordeus: Pionir domaćeg gejminga otišao za 378 miliona dolara

Srpski Nordeus prodat je američkoj kompaniji Take -Two Interactive Software. Deo posla je u akcijama, deo u kešu, prenosi Businesswire.
Kako je objavio Take Two, njihova akvizicija iznosi 378 miliona dolara. Prvobitna cena od 225 miliona dolara sastoji se od gotovine i 90 miliona u novoizdatim deonicama Take-Two.
Osnivački tim Nordeusa nastaviće da vodi kompaniju. Novčani deo se finansira iz Take-Two gotovine. Pored toga, sporazum podrazumeva da će se naknada računati ako Nordeus postigne EBITDA (profit pre nego što se oduzme kamata, porez na dobit i amortizacija) po unapred propisanim pragovima tokom svake od prve dve godine od akvizicije.
Preuzimanje kompanije Nordeus je deo strategije Take-Two koja želi da ojača segment mobilnog gejminga, nakon akvizicija kompanija Social Point i Plaidots koje su se desile 2017. godine.
Kasnije je i kompanija Noredeus potvrdila ove navode:
We’re delighted to be joining the Take-Two family. We found that we are connected with common values, culture, and a shared vision.We are excited to take both our products and our work locally with them, as we continue our aim of putting Serbia on the global map of gaming. pic.twitter.com/M4HsLr2n3C— Nordeus (@Nordeus) June 2, 2021
- Oduševljeni smo što smo se pridružili porodici Take-Two... Nastavljamo sa ciljem da Srbiju postavimo na globalnu mapu igara - navodi se između ostalog u Tvitu.
Gejming kompanija Nordeus osnovala je danas i fondaciju, sa početnim budžetom od 3 miliona dolara, kako bi podržala razvoj obrazovanja u Srbiji.
Nordeus je jedan od najpoznatijih startapa iz industrije video igara u Srbiji koji je osnovan 2010. godine. Globalni uspeh postigli su svojom prvom igrom Top Eleven, koja ima više od 200 miliona registrovanih korisnika, i najuspešnija je mobilna sportska igra na svetu.
Danas imaju više od 100 zaposlenih u Beogradu.
Video: Kako da budete produktivnji na poslu: Robot Buddy zna sve odgovore
(V.B.)
Video: Inovacije, inteligencija i intuicija: U svetu koji se stalno menja bitno je pronaći svoj ritam
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
ZBozic
Hoćemo li biti robovi u sopstvenoj zemlji? Hoće li nešto ostati naše?
Podelite komentar
Dzombica
A ja mogu da se pohvalim da igram top eleven punih 11 God., od samog početka 2010 god, možda sam i među prvih 50 igrača :-)
Podelite komentar
Stole
Bili bi giganti kada bi imali svoje gigante. Ovako su sve strani giganti koji upravljaju zivotom u Srbiji. Sta se tu moze. Njih 200-300 hiljada, naspram 7 miliona, ljudi na ulici 5. oktobra je donelo ovakav sistem koji ce da muze sve dok moze.
Podelite komentar