Top 3 promene od poda do plafona: Cene kvadrata skaču, ali ova kreativna rešenja donose uštedu
Tržište nekretnina nastavlja da se grana u svim pravcima, a u poslednje vreme pažnja je posebno usmerena na besprekorne enterijere
Deluje da saveti i cake o uređenju i renoviranju kuće/stana - nikada nisu bili dostupniji.
Naime, više ne morate da kupujete specijalizovane magazine ili da nužno angažujete stručno lice radi konsultacija, jer vas pregršt opcija i ideja čeka na Instagramu.
Stranica beforeafter.team se bavi nekom vrstom promovisanja neverovatnih transformacija, kako cele nekretnine, tako i zasebnih prostorija, poput kupatila, terase, kuhinje.
U vreme kada cene nekretnina divljaju, a poskupljuje i građevinski materijal, kao i usluge majstora, svaki vid štednje je "zlata vredan". Ponekad se možete bolje organizovati u malom, nego u velikom prostoru, samo je važno da znate principe funkcionalnosti.
Moderne ideje usmerene su na to da uređenje bude i lepo i praktično, prilagođeno svakodnevici, a opet sa stilom. Recimo, važno je znati da klizni sistemi vrata i prozora štede prostor, svetle boje ga "otvaraju", a pregrađivanje vam može doneti više benefita nego što mislite, posebno ako je porodica velika.
Od ruine do otmene vile
S druge strane, na tržištu danas možete pronaći veliki izbor materijala, cene usluga takođe variraju, te stoga postoje rešenja za maltene svačiji džep. Računajte da, recimo, renoviranje kupatila danas u Srbiji košta od 1.500 do 5.000 evra, u proseku. Sve zavisi da li ga opremate jednostavno i po nižim cenama, ili luksuzno.
Zanimljivo je da ljudi nemaju uvek predstavu šta mogu da urade s nekim prostorom, ako je on u lošem stanju, sve dok ne "pokupe" neke tuđe ideje. Kvadrati takođe nisu uvek presudni, a neke prostorije uvek mogu da se "ožive", kao što su zapuštena lođa, natrpani špajz ili "šupljine" koje zjape - recimo deo ispod stepenica.
Veselije boje oplemenjuju prostor
Kako smo pisali i početkom septembra, u Srbiji je oboren rekord po pitanju kupovine stanova: naime, za jedan mesec građani su kupili čak 13.000 jedinica. Dakle, jagma za nekretninama definitivno ne prestaje, iako su cene u pojedinima delovima Beograda, ali i ostalih većih gradova, otišle previsoko.
Potražnja je svakako i dalje veća od ponude, i otuda taj disbalans. Ipak, ako već morate da izdvojite solidan novac za kupovinu stana/kuće, onda barem možete uštedeti na ovim pratećim stvarima, kao što je uređenje doma. Podstaknite svoju kreativnost, a inovativna rešenja prilagodite svom budžetu.
Jednostavno i komforno, a otmeno
Opet naglašavamo, čak i da birate manje životne prostore, možete ih opremiti tako da budu funkcionalni, a opet "rasterećeni" s estetske strane. Možda vam ovi trendovi, koji trenutno vladaju na tržištu, pomognu da rešite neke dileme.
Kako vam se dopadaju ideje s Instagrama?
Video: Stan u Beogradu ili na Zlatiboru: Šta je isplativije i unosnije?
(Telegraf Biznis/Foto: Instagram/beforeafter.team)
Video: Ovako do detalja izgleda rušenje nekada čuvenog hotela: Zbogom Jugoslavijo
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Maja
Sve je ostvarivo kada se novac ima ali glavna nocna mora su majstori ! Oni su zaista kamen spoticanja i sa cenama i sa radom i sa svim prevarama i muljanjima, znanjem , oko materijala i vremena rada ... ma to je glavna prepreka . Cast izuzecima ali vecina je horor.
Podelite komentar